Hlavní navigace

Pozor! V pondělí ráno končí analogová ČT 2 v Plzni na kanálu 34

27. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 7. 2008

Plzeňští diváci druhého programu České televize, kteří ladí svoji oblíbenou televizní stanici pozemní cestou na 34. kanále z vysílače Krkavec, o toto vysílání v pondělí 28. července přijdou. Přesně v 7:59 hod. ráno vypnou České Radiokomunikace na žádost ČT analogový signál ČT 2 z Krkavce, aby o minutu později na témže kanálu, ale z vysílače Krašov, spustily digitální síť České televize s programy ČT 1, ČT 2, ČT 4 Sport a ČT 24.

K TÉMATU: Česká televize představila digitalizaci Plzeňska

Na kanálu 34 tak bude sice možné ČT 2 sledovat i nadále, ale pouze se set-top-boxem pro příjem zemské digitální televize nebo integrovaným digitálním televizorem a anténou nasměrovanou na vysílač Krašov. Vypínání analogové ČT 2 v Plzni se už před několika dny dotklo i diváků, kteří přijímají analogový signál tohoto programu z převaděčů – vysílačů malého výkonu, závislých právě na vypínaném vysílači Krkavec. Radiokomunikace pro ně musely najít jiný zdroj signálu ČT 2, aniž by se pro koncového diváka cokoli měnilo.

Vypínání analogové ČT 2 z plzeňského vysílače Krkavec se tak dotklo převaděče v Praze – Krči, Berouně, Stráži nad Ohří, Horním Slavkově, Karlových Varech a Hranicích u Aše. Divákům, kteří jsou přímo závislí na analogovém signálu ČT 2 z vysílače Krkavec, se už od 16. července zobrazuje na obrazovce varovný piktogram, v posledních dnech doplněný rolující lištou s výstražnou informací o termínu ukončení tohoto analogového vysílání.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.