Jako Londýn nebo Leeds. Fond Otakara Motejla chce v rámci hackathonu na přelomu září a října naplnit „pražský dashboard“, tedy platformu, která bude ukazovat, co všechno lze s otevřenými daty v rámci města dělat. Přihlášky se otevírají dnes.
Loni na prvním ročníku hackathonu vzniklo 13 prototypů aplikací. Šlo třeba o platformu pro sdílení informací o kvalitě škol, model aplikace sledující pohyb prostředků hromadné dopravy v reálném čase nebo prototyp aplikace pro chytré hodinky sledující bezpečnost v ulicích.
Letos by měli během třídenní akce vývojáři v prostorech Node5 pracovat na widgetech a aplikacích, které budou popisovat život v metropoli ve čtyřech tematických oblastech. Těmi by měla být mobilita a obyvatelstvo, volný čas a vzdělávání, dobré vládnutí a transparentnost, a konečně i životní prostředí & sociální služby. Všechny aplikace budou pak zapojeny do výsledného dashboardu. „Dashboard a jeho výstupy budou v otevřeném kódu, aby bylo možné je upravovat a doplňovat i v budoucnu,“ tvrdí Michal Tošovský z Fondu Otakara Motejla.
K dispozici budou data z pražského katalogu otevřených dat, tedy třeba mapové podklady Prahy, jízdní řády MHD, ekonomická data některých městských částí, data pražské ZOO, Technické správy komunikací a plno dalších.
"Na projektech a aktivitách Fondu Otakara Motejla spolupracujeme dlouhodobě. I v případě této akce jsme se rozhodli podpořit ji a to jak finančně, tak především formou poskytnutí konzultací odborníků ze sdružení CZ.NIC. Naše participace na Prague Hacks 2016 bude spočívat ve zprostředkování vybraných dat z projektu Netmetr. V rámci akce budou také kolegové vystupovat jako mentoři, kteří pomohou účastníkům se v datech z toho projektu zorientovat a ukáží jim, jak s nimi vhodně pracovat,“ tvrdí šéf CZ.NIC Ondřej Filip.