Hlavní navigace

Prague Hacks otevřou data o Praze účastníkům hackathonu

Jan Beránek

V červnu bude hostit Node 5 další hackathon. Tentokrát budou účastníci pracovat s otevřenými daty Prahy.

Hackathonům se v Česku daří a začínají se na nich podílet čím dál tím větší firmy. Akce Prague Hacks, kterou za komunitu zaštítil StartupYard, je totiž prací hned sedmi velkých firem a organizací.

Do příprav se zapojil i Fond Otakara Motejla, reSITE, GisMentors, IBM, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR), Nadace Vodafone a Microsoft. Cíl je nastavený podobně jako u posledního brněnského hackathonu Cityhack, který chtěl vylepšit fungování velkých měst. 

Během víkendu mezi dvanáctým a čtrnáctým červnem půjde v Node5 především o Prahu. Institut plánování a rozvoje totiž slibuje velké množství dat, včetně geografických dat, informací o dopravě, kriminalitě, volbách nebo územním plánu. 

Content 2017 Tip Kytary

“Doufáme, že účastníci vymyslí nové využití pro pražská otevřená data. Ať už to budou aplikace, vizualizace nebo jen další možnost pro zlepšení života v tomto krásném městě," komentuje hackathon šéf StartupYardu Cedric Maloux s tím, že nejzajímavější projekty mohou získat místo v dalším kole startupového akcelerátoru s investicí až 280 tisíc eur. 

Vybrané projekty budou moci prezentovat svůj projekt na červnové konferenci reSITE a nekomerční nápady zase dostanou pozvánku do Laboratoře Nadace Vodafone. Vybrané komerční projekty získají zrychlený přístup do akceleračního programu StartupYardu s možností seed investice až 280 tisíc eur.

Našli jste v článku chybu?