Hlavní navigace

Prasečí chřipky z Novy si všimla i média v zahraničí

12. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

12. 5. 2009

České republice už se pomalu za kauzou Dlabaja zaprášilo, chrochtání na Nově však zaujalo v zahraničí. Konkrétně jde např. o magazín Variety nebo weby veille2com, macedoniaonli­ne.eu nebo telemoustique.be. V prvním zmińovaném médiu kauza dostala prostor v sekci věnované televizi. Podle korespondenta Variety Willa Tizarda je zajímavé, že nadřízení na Nově stanovují hranici přesto, že se na webu tn.cz mohou návštěvníci setkat např. se zprávami o UFO, nahých celebritách nebo useknutém penisu.

cif-tip-firmy

K TÉMATU: Nově se nelíbila prasečí chřipka v podání redaktorů

Mediálne.sk uvádí, že propuštění Dlabaji je zjevnou snahou o posílení občas sporné pověsti respektovaného informačního zdroje. Slovenští kolegové monitorovali česká média a všimli si, že ta se věnují v posledních dnech především Dlabajovým reakcím. Podle exredaktorova soukromého webu jiri-dlabaja.blog.cz Nova s deníkem Blesk úzce spolupracovala i v době, kdy byl tento člen týmu vyhozen. Dostával jsem výpověď a Blesk už věděl, že ji dostávám. Kdo jim to asi zavolal? Seděli jsme tam čtyři i s generálním ředitelem Petrem Dvořákem, ptá se na svém blogu Jiří Dlabaja.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.