Hlavní navigace

Právě probíhá historicky první ročník CES Unveiled Prague 2016

20. 10. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Jan Potůček
Klade si za cíl ukázat to nejlepší z technologických novinek ve spotřební elektronice ve střední a východní Evropě.

Akci, nad kterou převzalo záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky (MPO) a agentura Czechinvest, pořádá Asociace spotřebních technologií CTA (Consumer Association Technology) ve spolupráci s agenturou Taktiq Communications.

První ročník otevřel ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a zástupkyně velvyslance Spojených států amerických v Praze Kelly Adams-Smith. Hovoří se na něm po trendech a nejvýznamnějších tématech, která budou k vidění i na lednovém veletrhu CES 2017 v Las Vegas. Rezonuje zde tudíž chytrá domácnost společně s chytrými městy či chytrými auty, současné změny životního stylu nebo třeba doručování zásilek prostřednictvím dronů. A mimo jiné také budoucí změny v ovládání spotřební elektroniky, včetně počítačů, domácích spotřebičů a televizorů. Od textového uživatelského rozhraní přes současné grafické se tak postupně má přecházet k ovládání hlasovému s tím, že příští rok by jeho chybovost měla být na úrovni běžné řeči, čímž ovšem byla myšlena angličtina.

Praha je po staletí srdcem technologického vývoje střední Evropy, říká Gary Shapiro, prezident a generální ředitel CTA. Společně se startem této akce se z hlavního města České republiky stává celosvětově uznávaná technologická líheň. Těšíme se na jednání s představiteli vlády i velvyslanectví o vizi pro tento region a jeho plány do budoucna.

Content tip EARLY

Na CES Unveiled Prague 2016 mj. můžete najít technologické společnosti jako BigClown Labs, CZ.NIC, Eset Software, Logitech či Zoner Software.

Veletrh CES 2017, který oslaví 50 let, bude probíhat od 5. do 8. ledna 2017 v Las Vegas a hostit má více než 3800 vystavovatelů ze 150 zemí světa. Mezi produktovými kategoriemi najdete 3D tisk, Audio a také Video, Digitální a on-line média či například Lifestyle. Chybět pochopitelně nebudou ani Drony nebo Zdraví a biotechnologie.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).