Hlavní navigace

Pražský akcelerátor StartupYard podpoří osm slibných projektů

9. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Organizátoři programu pro začínající technologické podnikatele StartupYard zveřejnili jména a charakteristiky projektů, které dostanou do začátku investici až 150 tisíc korun, kanceláře a rady zkušenějších. Z osmatřiceti přihlášených týmů vybrali sedm finalistů, o osmém rozhodne hlasování veřejnosti.

StartupYard začíná hned po prázdninách 1. září a potrvá tři měsíce. Výměnou za intenzivní pomoc v prvních měsících podnikání si organizátoři nechávají pěti- až desetiprocentní podíl ve zúčastněných firmách. Startupy za to dostávají až 50 tisíc korun měsíčně, kancelářské prostory v pražském inkubátoru TechSquare a také rady a kontakty od sítě zkušenějších podnikatelů a investorů.

Pražský akcelerátor financují Martin Kasa, Michal Illich a Jan Barta (posledně jmenovaný sponzoruje také sekci Startupy na Lupě). Organizačně se o něj starají Lukáš Hudeček a Petr Ocásek. Podrobný rozhovor s posledně jmenovaným o StartupYardu a o akcelerátorech vůbec vyšel na Lupě před týdnem: O nápady nouze není. StartupYard vám je pomůže uskutečnit.

Cloud23

Vybrané projekty a jejich charakteristiky

  1. Proactify - Služba pro internetové obchody, které chtějí nabídnout svým zákazníkům chytrý doplňkový obsah založený na předchozím chování návštěvníků.
  2. SimpleTest IO Cloud-based nástroj na kompletní testování webových aplikací.
  3. AskYou - Pomůže ti poznat lidi se stejnými zálibami, stejně jako užít si společné akce, na které jen tak nezapomeneš.
  4. Optiscont - Samoobslužná optika se zcela novým pohledem na distribuci dioptrických brýlí.
  5. Little Monster - Originální ekologické dětské oblečení využívající sociální sítě jako hlavní distribuční kanál.
  6. Taeksi - Objednávání taxi pouhým stisknutím tlačítka ve vašem chytrém telefonu.
  7. Brand Embassy - Služba pomáhající firmám s výběrem, správou a vyhodnocováním úspěšnosti reprezentantů značek na internetu.

Osmý statečný

Organizátoři nabízejí možnost zapojit se do programu jednomu dalšímu týmu, který zvolí veřejnost. Do hlasování, které bude spuštěno v úterý 9. srpna 2011 v 17 hodin, postupují tyto startupy:

  1. Babywebik - Portál pro rodiče, kteří chtějí sdílet informace o své ratolesti se svými přáteli.
  2. Uniplikator - Online služba, která vám umožní objednat tisk 3D modelu online podle vašeho návrhu.
  3. Workanic - Platforma pro crowd-sourcing textů.

Zdroj: Tisková zpráva

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).