Hlavní navigace

Pražský TechHub se odstřihl od Londýna, přejmenoval se na Node5

Petr Kočí

Měla to být první zahraniční franšíza mimořádně úspěšného londýnského inkubátoru pro nové technologické firmy. Zakladatelé pražského TechHubu se však rozhodli těsně před zahájením provozu ukončit s Londýnem spolupráci, změnit značku a podnikat na vlastní pěst.

TechHub expanduje příliš rychle, rozjíždí osm poboček po celém světě, a expanzi organizačně nezvládá. Spolupráce s londýnskou centrálou byla chaotická, chodily z ní protichůdné informace, na některé e-maily nikdo nereagoval, jindy přišla odpověď na důležitý dotaz až po několika týdnech. Lupě to řekl jeden ze zakladatelů pražského TechHubu Petr Ocásek. Společně s druhým zakladatelem Lukášem Hudečkem se proto rozhodli od Londýna odstřihnout.

A to i přesto, že konkurence na českém trhu akcelerátorů, inkubátorů a coworkingových center rychle sílí a značka TechHub už si tu stačila vybudovat určité postavení. Ve startupové komunitě se o ní ví: V ještě ne zcela zrekonstruovaných, ale o to působivějších industriálních prostorách se v březnu konal zajímavý Slet andělů.

Marcom

Nový název Node5 odkazuje na anglický výraz pro komunikační uzel a na Prahu 5, kde v jedné ze starých smíchovských továrních hal inkubátor vzniká.

Již tento víkend se má v Node5 uskutečnit první velká akce, Startup Weekend s podtitulem 54hodinové startupové šílenství.

Našli jste v článku chybu?
20. 4. 2012 9:13

Citace: "...na některé e-maily nikdo nereagoval, jindy přišla odpověď na důležitý dotaz až po několika týdnech..."

Co je tohle za management??? Snad jestli nekdo neodpovida, tak ten mail poslu znova anebo snad zvednu sluchatko (pokud jsem frikulin tak zajezdim prstem po i-fonu) a brnknu, ne???

Nebo v Londyne nemaji telefony? To by vsichni jen twitterovali, posilali statusy, lajky a zprznele pidi-obrazky, ale telefonovat uz nikdo neumi?

A jak nekdo muze nechat "dulezity email" nekolik tydnu be…

20. 4. 2012 11:05

Jasně, když vám někdo jednou neodpoví, tak ho zaurgujete. Ale když je to furt, tak se na takovou spolupráci vykašlete.

(říkám svůj přístup, nevím jak to měl Petr s TechHubem)