Hlavní navigace

Předávání státních vyznamenání ovlivnila technická porucha, Miloš Zeman si rýpnul

29. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nepodařený přenos ovlivnil i kvalitu záznamu na webu České televize. V době psaní této zprávy byl v archivu pouze tříminutový záznam, který krátce před koncem nahradila modrá obrazovka.

Včerejší přímý přenos z předávání státních vyznamenání prezidentem republiky, který každoročně 28. října vysílá Česká televize, se neobešel bez problémů. Začátek události s pohledem na Vladislavský sál byl sice ještě v pořádku, po chvíli ovšem už se objevily první komplikace. Na zpravodajském kanálu ČT 24 byl obraz nahrazen pouze hodinami bez zvukového podkresu, na Jedničce se objevila obrazovka s nápisem „Porucha – Děkujeme za trpělivost“. Diváci takto oba kanály sledovali několik minut, poté se objevil moderátor a následovaly krátké zprávy. Výpadek trval dohromady necelých 10 minut.

MM AI t

Obrazovka, která se objevila na kanálu ČT 1 během technické poruchy
Autor: repro foto ČT 1

Obrazovka, která se objevila na kanálu ČT 1 během technické poruchy

Z ARCHIVU: Vánoční poselství Miloše Zemana vidělo 1,266 milionu diváků, většina na ČT 1

Jak bývá u prezidenta republiky Miloše Zemana obvyklé, do svého státnického projevu zakomponoval i malou kritiku týkající se samotného přenosu. Česká televize k problému oficiální zprávu vydávat nebude. Ve stanovisku, které mluvčí veřejnoprávního média Alžběta Plívová poskytla médiím, pouze uvedla, že šlo o technické problémy, jež se podařilo odstranit. Vznikly prý mimo kontrolu veřejnoprávního média. Negativní reakce bylo možné zaznamenat i na webu České televize, konkrétně v iVysílání. Sem Česká televize umístila pouze záznam o délce tři minuty, který se před svým koncem změní v modrou obrazovku.

V on-line videoarchivu iVysílání byla v době psaní tohoto textu pouze několikaminutová pasáž z přímého přenosu. Ta se navíc po přibližně dvou a půl minutách změnila v modrou obrazovku.
Autor: repro foto iVysílání

V on-line videoarchivu iVysílání byla v době psaní tohoto textu pouze několikaminutová pasáž z přímého přenosu. Ta se navíc po přibližně dvou a půl minutách změnila v modrou obrazovku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).