Hlavní navigace

Předežene nový javascriptový engine Opery konkurenci?

2. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zhruba před měsícem jsme vás informovali, že Opera Software připravuje nový javascriptový engine. Jak to s ním vypadá dnes? Je stále ještě ve vývoji. Některé z testů ze SunSpideru běží padesátkrát rychleji než u předchozího enginu. Věřím, že jakmile přidáme kompilaci do nativního kódu, budeme určitě na stejné pozici jako je Tracemonkey Firefoxu nebo Nitro WebKitu, ale vůbec by mě nepřekvapilo, pokud bychom byli rychlejší, řekl v rozhovoru pro Zdroják David Storey, který ve společnosti Opera…

Zhruba před měsícem jsme vás informovali, že Opera Software připravuje nový javascriptový engine. Jak to s ním vypadá dnes? Je stále ještě ve vývoji. Některé z testů ze SunSpideru běží padesátkrát rychleji než u předchozího enginu. Věřím, že jakmile přidáme kompilaci do nativního kódu, budeme určitě na stejné pozici jako je Tracemonkey Firefoxu nebo Nitro WebKitu, ale vůbec by mě nepřekvapilo, pokud bychom byli rychlejší, řekl v rozhovoru pro Zdroják David Storey, který ve společnosti Opera Software zastává pozici Chief Web Opener.

Odkazovaný rozhovor se ovšem netýká jen nového javascriptového enginu Opery. David Storey se při návštěvě České republiky rozpovídal i o své funkci Chief Web Opener, popsal jaké to bylo, když pracoval v CERNu a proč se rozhodl pracovat pro Operu. Prozradil také, co se mu líbí na CSS 3 a osvětlil možná řešení zdánlivě bizarního problému s identifikací prohlížeče, kdy je Opera 10.0 občas chybně rozpoznána jako Opera 1.0. Jedná se o poměrně obtížný problém, protože jsme první prohlížeč, který dosáhl verze 10, pokud nepočítáme W3C prohlížeč Amaya, řekl David Storey.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).