Hlavní navigace

Předjednání valné hromady ATO se příliš nepovedlo. Další pokus bude 5. listopadu

Jan Potůček

Stále není jasné, zda se Asociace televizních organizací dokáže shodnout na přijetí nových stálých členů a novém rozdělení podílů na hlasovacích právech a platbách za peoplemetry

Doba čtení: 1 minuta

Ani čtvrteční odpolední jednání členů Asociace televizních organizací (ATO) nevedlo k rozhodnutí, zda asociace přijme dva žadatele o řádné členství a dokáže se domluvit na novém přerozdělení hlasovacích práv a podílů na platbách za data o televizní sledovanosti z peoplemetrů. Jednatelka ATO Vlasta Roškotová řekla agentuře ČTK, že čtvrteční schůzka měla pouze neformální charakter, navazovala na minulou debatu a není z ní “co komunikovat”. Další má následovat 5. listopadu.

K TÉMATU: ČT, Prima a Nova se pokusí na valné hromadě ATO zakopat válečnou sekeru

Rozhodující tak bude valná hromada, kterou ATO plánuje na konec roku. Půjde už o čtvrtý pokus o valnou hromadu této organizace po letních prázdninách po neúspěšných setkáních 5. září, 21. září a 3. října. Ve hře je hned několik klíčových bodů. Kromě přijetí agentury Atmedia a hudební televize Óčko za řádné členy ATO také další osud televizí Barrandov a Nova v elektronickém měření sledovanosti. Barrandov totiž stáhnul svoji žádost o řádné členství v ATO a přidružené členství, na jehož základě může dostávat data z peoplemetrů, mu skončí letos na Silvestra.

IAC19

ČTĚTE TAKÉ: TV Barrandov stáhla svoji žádost o řádné členství v ATO. Půjde do měření s Novou?

Nova pro změnu bojkotuje prováděcí smlouvu na novou volnu peoplemetrového měření ATO, která začne od Nového roku. Společně s mediální agenturou Médea, jejíž majitel Jaromír Soukup nedávno koupil televizi Barrandov, připravuje konkurenční měření sledovanosti, které však nespustí dříve než v druhé polovině příštího roku. Bez dat se ale Nova ani Barrandov neobejdou, proto se očekává dohoda na nějakém kompromisu.

Našli jste v článku chybu?