Hlavní navigace

Předseda KSČM obvinil Českou televizi z ovlivňování eurokampaně

3. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 6. 2009

Z ovlivňování předvolební kampaně do Evropského parlamentu obvinil předseda Komunistické strany Čech a Moravy Vojtěch Filip Českou televizi. Jako důvod uvedl nový cyklus Proces H, který pojednává o soudním líčení s popravenou Miladou Horákovou. Dokument podle Filipa není objektivní a narušuje tak předvolební kampaň. Předseda strany kvůli této záležitosti napsal Jiřímu Janečkovi žádost, aby se pořad vysílal až po evropských volbách.

Pane generální řediteli, považuji vysílání pořadu Proces H za narušení předvolební kampaně voleb do Evropského parlamentu, respektive přípravy a průběhu voleb. Opět se potvrzuje, že Česká televize i v předvolebním období, ale nejen v něm, je naprosto poplatná pravicovým stranám s jejich neustálým vracením se k minulosti proto, aby odváděly pozornost občanů od otázek současných, cituje z dopisu agentura Mediafax. Televize veřejné služby se podle něj také vyznačuje v současné době primitivním antikomunismem, ve kterém hodnotí otázky minulosti.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.