Hlavní navigace

Přehlednější Rádio na přání od ČRo 1 - Radiožurnálu

26. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 1. 2009

Český rozhlas 1 – Radiožurnál začal od minulého týdne nabízet novou podobu svých webových stránek. Web má nyní jednoduché, ale komplexní vyhledávání. Návštěvníci tu mohou najít např. to, co by dříve nenávratně zmizelo v archivu. Nové stránky Rádia na přání Radiožurnálu umožňují hledat zvukové záznamy třeba podle data vysílání. Zájemci si mohou nastavit několik parametrů třídění, například měsíc, den a podobně tak, aby se v nabídce co nejlépe orientovali, konstatoval webeditor Radiožurnálu Jan Rosenauer.

Do Rádia na přání jsou s výjimkou hudebních pořadů denně vkládány hodinové audio záznamy veškerého vysílání Radiožurnálu. Zvláštní místo mají zpravodajské příspěvky, které se na web přidávají automaticky vždy krátce po odvysílání. Pod titulkem Záznamy zpravodajských relací jsou umístěny Zprávy i Ozvěny dne vysílané v každou celou hodinu a také večerní Stalo se dnes (po-pá ve 21 hod.). Vybrané pořady a příspěvky si je možné kromě poslechu dokonce stáhnout do vlastního počítače nebo MP3 přehrávače.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).