Hlavní navigace

Britská Premier League hledá nového štědrého kupce vysílacích práv

22. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 6. 2009

Nejvyšší fotbalová soutěž ve Velké Británii Premier League vypověděla smlouvu se sportovní stanicí Setanta Sports, která ji zajišťovala výrazné příjmy z vysílacích práv. Vedení soutěže došla trpělivost s neuhrazeným dluhem, a proto se rozhodlo odstoupit od smlouvy. Agentura ČTK konstatuje, že vysílací práva na nejvyšší britskou fotbalovou soutěž jsou pro Setantu klíčová a i když zadlužený kanál stále vysílá, britská média už mu nedávají téměř žádnou šanci na přežití.

Televize dluží splátku ve výši přibližně 10 milionů liber a dluh nemá jen vůči Premier league ale i vůči nejvyšší skotské lize. Setanta zajišťovala nejvyšším soutěžím výrazné příjmy, u Premier League to bylo 20–25 procent všech příjmů a klíčovém domácím trhu. Až začnou hledat potenciálního kupce, asi se budou hodně divit. V současném ekonomickém klimatu jim nikdo nenabídne ani zdaleka tolik, napsal deník The Times, který citovala agentura ČTK.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).