Hlavní navigace

Premiérový díl sedmé řady Dextera na YouTube, ale opět jenom pro vyvolené

Daniel Dočekal

Dexter a Homeland mají premiérové díly nových řad na YouTube v plné podobě, ne tedy pouze upoutávku nebo ochutnávku několika minut. První díl nového Dextera si tak můžete teoreticky pustit přímo na YouTube jenom den po premiéře (ta byla 30. září). Bohužel pro nás se ale opět ukazuje jak hluboce je zakořeněná teritorialita. A jak silně je nekompatibilní s Internetem. „Uživatel, který toto video nahrál, ho nezpřístupnil pro vaši zem.“

Dexter a Homeland mají premiérové díly nových řad na YouTube v plné podobě, ne tedy pouze upoutávku nebo ochutnávku několika minut. První díl nového Dextera si tak můžete teoreticky pustit přímo na YouTube jenom den po premiéře (ta byla 30. září). Bohužel pro nás se ale opět ukazuje jak hluboce je zakořeněná teritorialita. A jak silně je nekompatibilní s Internetem. „Uživatel, který toto video nahrál, ho nezpřístupnil pro vaši zem.

Stejně jako vždy je zjevné to, že nejjednodušší řešení bude to „špatné“, tedy poněkud pirátské. Než se tvůrci televizních a filmových děl poučí a přestanou lpět na teritorialitě. 

Našli jste v článku chybu?
2. 10. 2012 1:41
Lucky (neregistrovaný)

Zajímavý je, že mi to video nejede ani v Kanadě. Že by bylo čistě pro USA? :O

2. 10. 2012 0:29
Mareš (neregistrovaný)

...a bude tohle žalovat jako diskriminaci? Proč už to dávno neřeší onucman? :-P Vždyť mezi oznámeními "Toto video je určeno pouze pro USA" a "Tento autobus je určen pouze pro bílé" není zase až tak závratný rozdíl.