Hlavní navigace

Přemysl Čech už bude na ČT pouze moderovat

23. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
23. 9. 2008

Zatímco nedávno informoval zpravodajský server Týden.cz o zrušení samostatné redakce kultury v České televizi, dnes přichází s další změnou. Na postu vedoucího ekonomické redakce končí Přemysl Čech a bude už pouze moderátorem. K této změně dojde k 1. říjnu. Informaci serveru potvrdil ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich. Přemek Čech se sám rozhodl, že chce být především moderátorem. A já to kvituji. V ČR je málo šedivých, zkušených moderátorů, konstatoval Fridrich. Čecha na stávajícím postu nahradí vedoucí redakce Událostí komentářů a Studií ČT24 Pavlína Kvapilová.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Zpravodajství ČT od října zruší samostatnou redakci kultury

Fridrich od nové šéfky ekonomiky očekává, že jí vtiskne nový směr, ale jinak je s redakcí jako takovou oficiálně spokojen. Týden.cz však tvrdí, že má k dispozici interní dokument, z kterého vyplývá, že Čechova práce bez připomínek úplně nebyla. Výtkou má být především neschopnost získat do redakce kvalifikované posily. Hlavním terčem kritiky však byla nadále redakce kultury, která si získala pokárání za dlouhodobě neuspokojivou nabídku, negativní ohlas od všech editorů a příliš úzký záběr i v samotné oblasti kultury.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).