Hlavní navigace

Přenosy hokejového play-off neuvidí diváci v České televizi všechny

21. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

21. 3. 2011

Některé přenosy play off z hokejové extraligy se na obrazovce České televize na živo neobjeví. Veřejnoprávní médium to vzkazuje divákům v souvislosti s tím, že mezi ČT a jednotlivými kluby není možné dosáhnout kompromisu a nabídnout utkání v atraktivnějším čase. Dříve bylo možné vysílat sport také na programu ČT 2, od letošního roku je už však téměř výhradně doménou kanálu ČT 4.

cif-tip-téma-foto

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní kanál ČT 4 už živě vysílá pro iPhony a iPady, stejně jako ČT 24

Časovou kolizi extraligy a fotbalové Gambrinus ligy bylo nutné řešit ústupky obou stran. Zatímco fotbalové kluby bez výjimky ustoupily, z hokejové extraligy souhlasily s časovým posunem pouze 2 kluby ze 14, vzkázal divákům výkonný ředitel programu ČT 4 Jiří Ponikelský. Protože týmy Třince a Vítkovic odmítly vysílání svého duelu od sedmi, případně půl osmé, nebo klasických 18:10, nabídne ho ČT 4 pouze v repríze. Gambrinus liga má v tomto případě bohužel přednost také proto, že je u ni pevně stanovený konec a na obrazovkách ji sleduje i více diváků, okolo 240 tisíc, tedy přibližně dvojnásobek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.