Hlavní navigace

Přes 90 procent domácností na Sušicku přijímá digitálně devět programů

UVNITŘ GRAF Drtivá většina domácností na Sušicku, více než 90 procent, přijímá alespoň na jednom televizoru devět televizních programů obsažených v zemských digitálních sítích 1 a 2, které vysílají z hlavního sušického vysílače Svatobor. Vyplývá to z březnového Monitoringu přechodu na digitální vysílání na Sušicku, který pro Asociaci televizních organizací provedla společnost Mediaresearch.

K TÉMATU: Většina domácností na Sušicku přešla po vypnutí analogu na satelit

Z grafu níže můžeme pozorovat, že přibližně polovina stanic v těchto multiplexech v březnu 2010 dosahovala téměř stoprocentní penetrace a ostatní se k ní blíží, sdělil Jan Mazal ze společnosti Mediaresearch. Stoprocentní penetrace dosáhly dva nejsledovanější české televizní programy: Nova a ČT 1. Veřejnoprávní Jednička si přitom oproti stejnému výzkumu z loňského ledna polepšila o dva procentní body.

Z čistě digitálních stanic si od ledna 2009 do letošního března v penetraci na Sušicku nejvíce polepšila zpravodajská ČT 24. Zatímco loni v lednu její příjem deklarovalo 67 procent domácností, letos v březnu do už bylo 97 procent. Průzkum nezjišťoval nárůst penetrace dostupnosti digitální televize Barrandov a Primy Cool, neboť Barrandov zahájil vysílání až v polovině loňského ledna a Prima Cool začala vysílat až v dubnu 2009.

Našli jste v článku chybu?