Hlavní navigace

Přes 90 procent domácností na Sušicku přijímá digitálně devět programů

26. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
26. 4. 2010

UVNITŘ GRAF Drtivá většina domácností na Sušicku, více než 90 procent, přijímá alespoň na jednom televizoru devět televizních programů obsažených v zemských digitálních sítích 1 a 2, které vysílají z hlavního sušického vysílače Svatobor. Vyplývá to z březnového Monitoringu přechodu na digitální vysílání na Sušicku, který pro Asociaci televizních organizací provedla společnost Mediaresearch.

K TÉMATU: Většina domácností na Sušicku přešla po vypnutí analogu na satelit

ebf - partner 1

Z grafu níže můžeme pozorovat, že přibližně polovina stanic v těchto multiplexech v březnu 2010 dosahovala téměř stoprocentní penetrace a ostatní se k ní blíží, sdělil Jan Mazal ze společnosti Mediaresearch. Stoprocentní penetrace dosáhly dva nejsledovanější české televizní programy: Nova a ČT 1. Veřejnoprávní Jednička si přitom oproti stejnému výzkumu z loňského ledna polepšila o dva procentní body.

Z čistě digitálních stanic si od ledna 2009 do letošního března v penetraci na Sušicku nejvíce polepšila zpravodajská ČT 24. Zatímco loni v lednu její příjem deklarovalo 67 procent domácností, letos v březnu do už bylo 97 procent. Průzkum nezjišťoval nárůst penetrace dostupnosti digitální televize Barrandov a Primy Cool, neboť Barrandov zahájil vysílání až v polovině loňského ledna a Prima Cool začala vysílat až v dubnu 2009.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).