Hlavní navigace

Přestala vám fungovat ČT 1 HD na satelitu? Pak nemáte přeladěno

1. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize ukončila s úderem půlnoci paralelní šíření kanálu ČT 1 HD na satelitní pozici 23,5 stupně východně. Diváci, kteří ještě neměli přeladěno na nový kmitočet, o tento program přišli.

Přesně o půlnoci ukončila Česká televize paralelní šíření kanálu ČT 1 HD na pozici satelitních služeb CS Link, Skylink a T-Mobile televize. Nejvýraznější změnou je především skutečnost, že došlo ke změně normy z DVB-S na DVB-S2. Satelitní diváci měli na nastavení nových parametrů dostatek času. Kanál ČT 1 HD se na nových parametrech objevil již 15. března. Paralelní vysílání tedy trvalo přibližně měsíc a půl. V této fázi Česká televize ověřovala nastavení nových parametrů a prováděla optimalizaci.

K TÉMATU: Zákazníky CS Linku a Skylinku čeká přeladění kanálu ČT 1 HD

MM socky3

Uvedené změny se provádějí pouze nastavením nových hodnot na přijímači. Není potřeba, aby naši diváci měnili směrové nastavení satelitní antény, uvedl v polovině března při této příležitosti technický ředitel České televize Rudolf Pop. V případě, že přijímáte ČT 1 HD prostřednictvím kabelových nebo IPTV rozvodů a program vám po tomto datu nefunguje, musíte se obrátit na svého operátora. Je možné, že zapomněl nastavit u této stanice nové parametry.

Nové parametry ČT 1 HD (od 1. května): Astra 3B (23,5 stupně východně), 11934/V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S2, kódování CryptoWorks a Irdeto.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.