Hlavní navigace

Prezident Zeman přijde v napjaté atmosféře okolo České televize do Partie na Primu

13. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zdali si hlava státu v komerční televizi neodpustí kritiku veřejnoprávního média, je otázkou. Moderátoři Partie chtějí s Milošem Zemanem primárně řešit stav české demokracie.

Hostem pořadu Partie, který tuto neděli v 11 hodin jako obvykle odvysílá televize Prima, bude tentokrát prezident republiky Miloš Zeman. V diskuzní hodinovce se objeví ve chvíli, kdy je zjitřená atmosféra okolo České televize a některými politiky bylo opět otevřeno téma zrušení koncesionářských poplatků. Velkým kritikem veřejnoprávního média je navíc i sám Zeman, kterého Kavčí hory kritizují také. Prezidentův mluvčí Jiří OvčáčekLidodvým novinám potvrdil, že Hrad chce kritiku České televizi vrátit a zakročit proti ní. Jakým způsobem to provede, zatím Ovčáček nespecifikoval.

K TÉMATU: Prezident Zeman: Česká televize neplní svou funkci, je špatnou komerční televizí

ICTZ23

Prima ovšem v pozvánce k nedělnímu vysílání přímo neuvedla, že by řeč měla být i o veřejnoprávní televizi. Jak vidí budoucnost sociální demokracie, a jak plní svoji roli její lídr? Co soudí obecně o stranické politice a její úrovni u nás? I na to se zeptáme, píše v anotaci Prima. Pro moderátora bezesporu neexistuje důležitější host, než je prezident. Je to bezesporu jeden z nejzásadnějších rozhovorů mé novinářské kariéry, uvedl moderátor Tomáš Haupvogel, který bude spolu s Terezií Kašparovskou Zemana zpovídat. Jeho schopnost hovořit zcela „spatra“ a bez jakékoliv přípravy na papíře obdivuji už od devadesátých let. Je to neobyčejně zdatný řečník, pochválil hlavu státu Hauptvogel.

Stížnostem na Českou televizi se bude na následujícím zasedání věnovat i volební výbor Poslanecké sněmovny. DigiZone.cz přinese z místa aktuální informace.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.