Hlavní navigace

Příbramská regionální televize Fonka získala digitální pozemní licenci

Lukáš Polák

Teoretický zásah stanice byl doposud 40 tisíc diváků. Fonka vysílá denně půlhodinové obrazové zpravodajství složené z aktualit Příbramska a také motoristický magazín.

Doba čtení: 1 minuta

Příbrami může začít vysílat prostřednictvím pozemního digitálního vysílání regionální televize Fonka. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ji udělila na svém posledním zasedání licenci na dobu 12 let. Dá se předpokládat, že program by se tak mohl objevit v Regionální síti 1, která má v Příbrami jeden ze svých vysílačů. Její provozovatel má kromě toho kmitočtové příděly také pro České Budějovice, Jeseník, Kamýk nad Vltavou a Plzeň.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Regionálního televizního multiplexu se dočkají i Plzeň a Příbram. Přijde z Budějovic

Televize Fonka se na svých webových stránkách charakterizuje jako regionální stanice, která vysílá v Příbrami a okolí. V této oblasti ji může přijímat přibližně 40 tisíc diváků. Doposud to bylo možné pouze prostřednictvím analogového satelitního šíření ze střechy příbramské hvězdárny, digitálně v satelitním pásmu (vrch Čerťák) a v kabelových rozvodech společnosti UPC Česká republika a firmy Monex. Majitelkou televize je Nataša Pštrossová.

Našli jste v článku chybu?