Hlavní navigace

Příbramská regionální televize Fonka získala digitální pozemní licenci

20. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Teoretický zásah stanice byl doposud 40 tisíc diváků. Fonka vysílá denně půlhodinové obrazové zpravodajství složené z aktualit Příbramska a také motoristický magazín.

Příbrami může začít vysílat prostřednictvím pozemního digitálního vysílání regionální televize Fonka. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ji udělila na svém posledním zasedání licenci na dobu 12 let. Dá se předpokládat, že program by se tak mohl objevit v Regionální síti 1, která má v Příbrami jeden ze svých vysílačů. Její provozovatel má kromě toho kmitočtové příděly také pro České Budějovice, Jeseník, Kamýk nad Vltavou a Plzeň.

MM_SS3

NEPŘEHLÉDNĚTE: Regionálního televizního multiplexu se dočkají i Plzeň a Příbram. Přijde z Budějovic

Televize Fonka se na svých webových stránkách charakterizuje jako regionální stanice, která vysílá v Příbrami a okolí. V této oblasti ji může přijímat přibližně 40 tisíc diváků. Doposud to bylo možné pouze prostřednictvím analogového satelitního šíření ze střechy příbramské hvězdárny, digitálně v satelitním pásmu (vrch Čerťák) a v kabelových rozvodech společnosti UPC Česká republika a firmy Monex. Majitelkou televize je Nataša Pštrossová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.