Hlavní navigace

Příbramská regionální televize Fonka získala digitální pozemní licenci

20. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Teoretický zásah stanice byl doposud 40 tisíc diváků. Fonka vysílá denně půlhodinové obrazové zpravodajství složené z aktualit Příbramska a také motoristický magazín.

Příbrami může začít vysílat prostřednictvím pozemního digitálního vysílání regionální televize Fonka. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ji udělila na svém posledním zasedání licenci na dobu 12 let. Dá se předpokládat, že program by se tak mohl objevit v Regionální síti 1, která má v Příbrami jeden ze svých vysílačů. Její provozovatel má kromě toho kmitočtové příděly také pro České Budějovice, Jeseník, Kamýk nad Vltavou a Plzeň.

KL24

NEPŘEHLÉDNĚTE: Regionálního televizního multiplexu se dočkají i Plzeň a Příbram. Přijde z Budějovic

Televize Fonka se na svých webových stránkách charakterizuje jako regionální stanice, která vysílá v Příbrami a okolí. V této oblasti ji může přijímat přibližně 40 tisíc diváků. Doposud to bylo možné pouze prostřednictvím analogového satelitního šíření ze střechy příbramské hvězdárny, digitálně v satelitním pásmu (vrch Čerťák) a v kabelových rozvodech společnosti UPC Česká republika a firmy Monex. Majitelkou televize je Nataša Pštrossová.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).