Hlavní navigace

Přichází další vlna kontroly pravosti kopie Windows

Jiří Macich ml.

Program Výhody legálních Windows (WGA) běží v České republice již tři roky a tak je čas na trochu bilancování. Prostřednictvím WGA bylo u nás do listopadu 2007 ověřeno celkem 3.837.489 unikátních počítačů. Microsoft neuvádí na kolika z těchto necelých čtyřech milionů počítačů byla identifikována pirátská Windows, ale konstatuje, že loni se na základě tohoto programu ověření pravosti rozhodlo pro legalizaci zhruba 25 procent uživatelů, jejichž systém byl vyhodnocen jako nelegální kopie. V roce…

Program Výhody legálních Windows (WGA) běží v České republice již tři roky a tak je čas na trochu bilancování. Prostřednictvím WGA bylo u nás do listopadu 2007 ověřeno celkem 3.837.489 uni­kátních počítačů. Microsoft neuvádí na kolika z těchto necelých čtyřech milionů počítačů byla identifikována pirátská Windows, ale konstatuje, že loni se na základě tohoto programu ověření pravosti rozhodlo pro legalizaci zhruba 25 procent uživatelů, jejichž systém byl vyhodnocen jako nelegální kopie. V roce 2007 se jednalo o zhruba stejný počet.

Program Výhody legálních Windows pomohl podle Microsoftu odhalit doslova celé řady nepoctivých zákazníků, ale také prodejců. V současné době český Microsoft eviduje kolem pěti desítek případů, které řeší právníci Microsoftu.

Content 2017 - tip Footshop

Doposud nejčastěji zneužívaným místem v systému Windows XP bylo zejména obcházení aktivace pomocí multilicenčního aktivačního klíče, na jehož konto připadá více než 80 procent všech pirátsky používaných kopií systému Windows XP, stojí v tiskové zprávě.

S koncem roku přichází další vlna ověřování pravosti systémů Windows XP a příští rok se přidají i Windows Vista. Uživatelé nelegálních kopií budou prý zřetelně upozorněni na to, že pravděpodobně systém užívají nelegálně a současně dostanou návod na legalizaci systému. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
16. 2. 2009 3:51
Jaryn-cz- (neregistrovaný)
Licence windows xp professional stoji maximalne 799kč a to vam k legalizaci staci. original cd nepotrebujete. jde jen o licencni stitek od mrkvosoftu. podivejte se na aukro. tam mate stitku k legalizaci plnou p...l. 799kc myslim ze neni moc. tak o co tady de??? nikdo z vas co na to nemate 3000kc davat nemusite.
16. 2. 2008 9:36
crocodile (neregistrovaný)
Souhlasím, ale litr je pořád ještě moc. Windows by se ale měla pronajímat konkrétnímu občanu za měsíční předplatné. Příklad: koupím W, za půl roku mi odejde čínská deska a musím kupovat desku i OS? Proč mám platit OS dvakrát? Dále: je to zlodějárna, ale kdo se zastane nás občanů, které okrádá banda bankovních podvodníků atd. (tunely, Bahamy apod.), pak nám nezaplatí ani nemocenskou!