Hlavní navigace

Přichází operační systém Mac OS X 10.5 Leopard

Jiří Macich ml.

Již zítra společnost Apple uvádí na český trh novou verzi operačního systému Mac OS X označenou jako 10.5 s kódovým jménem Leopard. Přináší více než tři stovky nových funkcí a vylepšení. Přepracovaný Finder umožňuje uživatelům jednoduše procházet a sdílet soubory mezi několika počítači. Další novinkou je Quick Look a slouží pro okamžitého zobrazení náhledu obsahu dokumentů bez otevírání původní aplikace. Mezi další inovace patří Spaces (funkce pro vytváření skupin aplikací a přepínání mezi nimi…

Doba čtení: 1 minuta

Již zítra společnost Apple uvádí na český trh novou verzi operačního systému Mac OS X označenou jako 10.5 s kódovým jménem Leopard. Přináší více než tři stovky nových funkcí a vylepšení. Přepracovaný Finder umožňuje uživatelům jednoduše procházet a sdílet soubory mezi několika počítači. Další novinkou je Quick Look a slouží pro okamžitého zobrazení náhledu obsahu dokumentů bez otevírání původní aplikace. Mezi další inovace patří Spaces (funkce pro vytváření skupin aplikací a přepínání mezi nimi) a Time Machine (řešení automatického zálohování celého počítače). Nové pracovní prostředí systému Leopard obsahuje přepracovaný 3D dok s funkcí sady, která umožňuje uspořádat soubory pro rychlý přístup jediným kliknutím.

Systém Leopard přináší také vylepšenou aplikaci Mail, zdokonalené funkci rodičovské kontroly, vylepšený program Dictionary se zabudovanou encyklopedií Wikipedia a mnohé další. Systém Mac OS X 10.5 Leopard bude k dispozici od 26. října v obchodech Apple a u autorizovaných prodejců Apple za doporučenou maloobchodní cenu 3610 korun za jednouživatelskou licenci. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?