Hlavní navigace

Přichází Raspberry Pi Model A+, menší, úspornější a levnější

11. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Raspberry Pi Foundation
Dalších 5 dolarů z ceny dolů, vylepšené vlastnosti a menší rozměry. Model A+ je zatím k dostání ve Velké Británii a v USA.

Jde to i levněji – dokonce o pětinu. Nový Model A+ stojí 20 USD a Raspberry Pi Foundation v pondělí oznámila, že je už v omezeném množství k dostání u prodejců v USA a ve Velké Británii.

Nová verze mikropočítače je o dost menší než jeho předchůdce Model A – na délku měří jen 65 mm (oproti 86 mm). Kromě toho podle tvůrců nabídne i nižší spotřebu energie.

ICTZ23


Autor: Raspberry Pi Foundation

Model A+ obsahuje také několik dalších vylepšení – například 40pinový General Purpose Input/Output (GPIO), podporu micro SD karet nebo vylepšený zvuk. 

A+ má stejně jako Model A 256 MB RAM a jeden USB port. Zájemcům o vyšší výkon je určený lépe vybavený model B+, který má dvojnásobnou RAM, 4 USB porty a ethernetový port. Cenou se přitom stále vejde do 35 USD.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn