Hlavní navigace

Přihlašování přes OpenID? Už dávno ne. Tady vládne Facebook a Google

Daniel Dočekal

Facebook je stále (a už dlouho) jedničkou v „sociálním“ přihlašování. Na jeho aktuální 46% podíl ale dotahuje Google, polepšil si na 34 %. Ptáte se, kde je OpenID?

Na 77 % uživatelů preferuje sociální přihlašování. Facebook je stále jedničkou, nejvíce uživatelů (46 %) ho používá pro přihlašování na řadu různorodých webů a služeb, byť jeho podíl již podruhé poklesl. Tlačí na něj Google s aktuálním 34% podílem. Vedle Googlu zaznamenala vzestup i kategorie „ostatní“, kde podle zdroje patří mezi nejvýznamnější Linkedin – v oblibě zejména v B2B sféře.

Firma Janrain, autor pravidelné analýzy, ale upozorňuje, že volby se liší i geograficky. Hlavně podle toho, jaká sociální síť v dané zemi převládá. Nepřekvapí, že v Brazílii a Indii má silnou pozici Orkut, v Číně jde o Sina Weibo a Renren, podobně jako je to Mixi v Japonsku.

Velké rozdíly jsou i v používání přihlašovacích metod podle druhu webů – v zábavě a herních webech má Facebook skoro 60% podíl a stále stoupá, Google se drží těsně na dvaceti procenty. Stejně tak má Facebook silnou pozici na e-shopech.

Zdroj: Social Login Trends Across the Web for Q1 2013

Našli jste v článku chybu?
23. 4. 2013 8:39
Diplomat (neregistrovaný)

Autor zřejmě nedočetl odkazovaný článek až do konce a dělá v titulku trochu náhlené závěry. Jeho omyl spočívá v tom, že míchá služby (Facebook, Google, ...) a protokoly (OpenID, OAuth, ...). V závěru článku se píše: "These networks use different protocols under the hood, such as OpenID, OAuth, hybrids and proprietary technologies.". Např. Google pro své přihlašování nabízí hned několik protokolů včetně OpenID. Jelikož detailnější strukturu článěk nenabízí, je dost možné, že velká část přihlášení…

24. 4. 2013 7:52
x (neregistrovaný)

To by se ten nekdo nejdriv musel jeste dostat k tem datum ... coz znamena ziskani pristupu k disku .... a vazne bych chtel videt, jak ten nekdo lame truecrypt, na kterem ta data jsou.

Zjistit kde jinde se pouziva stejny ucet je naprosto trivialni - co hodinu muzu otestova miliony webu. A taky se to deje. Navic prevazne utocnika zajima par vetsich sluzeb - jako google, fuckbook a dalsi podobne.