Hlavní navigace

Přijďte o víkendu naprogramovat aplikaci z pražských otevřených geodat

11. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Máte nápad na aplikaci, vizualizaci nebo analýzu, která by zlepšila každodenní život v hlavním městě? Přijďte o víkendu na první pražský hackaton.

Věděli jste, že Praha publikuje řadu dat, ze kterých lze vyčíst zajímavé souvislosti? O víkendu máte možnost nad těmito daty vytvořit například nějakou užitečnou aplikaci, která by usnadnila obyvatelům život v metropoli. A to v rámci akce nazvané 1. pražský geodata hackaton, kterou organizuje Fond Otakara Motejla společně s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

K dispozici bude rozsáhlá databáze IPR obsahující různé druhy mapových podkladů, informace o hlučnosti, zeleni nebo hromadné dopravě. Data jsou zpřístupněna formou webových služeb podporující různá komunikační rozhraní (standard OGC: WMS, ESRI: SOAP, REST, XML-RPC).

O jaká data se jedná, se můžete podívat už nyní. Dostupná jsou všechna data, respektive služby dohledatelné v rámci metadatové vyhledávací služby.

Víkendová akce není zaměřena na specifickou platformu či technologii, důležité je nadšení pro data a chuť tvořit nové věci.

Cloud23

Nejlepší aplikace, vybrané odbornou porotou, získají věcné ceny od Fondu Otakara Motejla.

Účast je zdarma,  registrace nutná. Podrobný program akce najdete zde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).