Hlavní navigace

Přijďte o víkendu naprogramovat aplikaci z pražských otevřených geodat

11. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Máte nápad na aplikaci, vizualizaci nebo analýzu, která by zlepšila každodenní život v hlavním městě? Přijďte o víkendu na první pražský hackaton.

Věděli jste, že Praha publikuje řadu dat, ze kterých lze vyčíst zajímavé souvislosti? O víkendu máte možnost nad těmito daty vytvořit například nějakou užitečnou aplikaci, která by usnadnila obyvatelům život v metropoli. A to v rámci akce nazvané 1. pražský geodata hackaton, kterou organizuje Fond Otakara Motejla společně s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

K dispozici bude rozsáhlá databáze IPR obsahující různé druhy mapových podkladů, informace o hlučnosti, zeleni nebo hromadné dopravě. Data jsou zpřístupněna formou webových služeb podporující různá komunikační rozhraní (standard OGC: WMS, ESRI: SOAP, REST, XML-RPC).

O jaká data se jedná, se můžete podívat už nyní. Dostupná jsou všechna data, respektive služby dohledatelné v rámci metadatové vyhledávací služby.

Víkendová akce není zaměřena na specifickou platformu či technologii, důležité je nadšení pro data a chuť tvořit nové věci.

Nejlepší aplikace, vybrané odbornou porotou, získají věcné ceny od Fondu Otakara Motejla.

Účast je zdarma,  registrace nutná. Podrobný program akce najdete zde.