Hlavní navigace

Přijďte se podívat na slabiny platebních karet

10. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Máte čipovou platební kartu? Půjčte ji na chvíli hackerovi a bez znalosti vašeho PIN z ní vybere peníze. Že to není možné? Bohužel ano a je to příklad on-line rizika, které se týká skoro všech, je zcela nové a podceňované. Přední světový kryptolog Tomáš Rosa odhalí slabinu čipových platebních karet. Předvede – na základě výzkumu předních světových odborníků, na němž se podílel – jak lze takovou kartou zaplatit bez znalosti PIN, padne-li do rukou někomu, kdo to umí.. Přihlašte se na středeční …

Máte čipovou platební kartu? Půjčte ji na chvíli hackerovi a bez znalosti vašeho PIN z ní vybere peníze. Že to není možné? Bohužel ano a je to příklad on-line rizika, které se týká skoro všech, je zcela nové a podceňované. Přední světový kryptolog Tomáš Rosa odhalí slabinu čipových platebních karet. Předvede – na základě výzkumu předních světových odborníků, na němž se podílel – jak lze takovou kartou zaplatit bez znalosti PIN, padne-li do rukou někomu, kdo to umí.. Přihlašte se na středeční (14.4.2010) Communication Wednesday a dozvíte se vše podstatné o online hrozbách.

Pět z vás má navíc šanci vyhrát vstup zdarma. Stačí správně emailem na redakce -zavináč- lupa.cz zodpovědět soutěžní otázku: „Pokud je při platbě kradenou platební kartou použit správný PIN, bude platba bankou refundována, nebo půjde k tíži držitele karty?“. Pět správných odpovědí vylosujeme, podmínkou je odpověď do pondělního odpoledne 16:00. Update: soutěž uzavřena.