Hlavní navigace

T-DAB v Británii: milion za pět let, dva miliony za 14 měsíců

9. 5. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 5. 2006

Obliba digitálního rozhlasu ve Spojeném království od začátku loňského roku prudce roste. Zatímco v lednu 2005, kdy britský T-DAB uzavřel první pětiletku, byl v zemi jeden milion přijímačů, na konci letošního března se jejich počet vyšplhal už na tři miliony a konci roku by mohl podle odhadů pokořit pětimilionovou hranici. Příznivou situaci zveřejnil webový server projektu The Digital Radio Developement Bureau a potvrdila ho i agentura GfK svým průzkumem prodeje přijímačů na britském trhu.

Hlavní prodejní vlnu odborníci očekávají, podobně jako např. u televizí, v době fotbalového mistrovství světa, která začíná v červnu v Německu. Největší zájem bude podle předpovědí o přenosné přístroje. V letošním roce se také zvýšila prodejnost zařízením, která kombinují příjem T-DAB a přehrávání MP3, stále oblíbenější jsou i mobilní telefony se širším spektrem funkcí.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).