Hlavní navigace

Prima chce počítat set-top-boxy v obchodech i mezi lidmi

24. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 8. 2006

Zachování rozsahu pokrytého území je společným přáním celoplošných komerčních televizí i Regionální televizní agentury. Televize Prima by do Technického plánu přechodu (TPP) ale ráda vtělila také další podmínku, kontrolu zásobenosti obchodní sítě set-top-boxy a ověřování jejich penetrace v domácnostech. Představilé stanice to uvedli na workshopu připomínek k TPP, který dnes pořádal Český telekomunikační úřad. Kolik by v příslušných regionech měli mít lidé doma set-top-boxů a jaké množství digitálních přijímačů v obchodech považuje Prima za dostatečné, to na workshopu nezaznělo.

Další podrobnosti z jednání přineseme v zítřejším článku. Můžete se těšit na konstruktivní poznámky ředitele digitalizace České televize Pavla Hanuše, který se snažil najít společnou řeč pro stávající analogové i nové digitální komerční vysilatele. Nabíneme vám i další postoje zúčastněných stran. Já to vidím černě, řekl na možnost schválení TPP po skončení workshopu jeden z pracovníků ČTÚ svému kolegovi na mobilním telefonu. Uvidíme, jestli se jeho prognóza vyplní. Před novináři se nikdo z ČTÚ k plánu vyjadřovat nechtěl.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).