Hlavní navigace

Prima chce nového ředitele programu najít přes výběrové řízení

7. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 12. 2010

Čtvrtý měsíc je už televize Prima bez programového ředitele. Dosavadní šéf programu Gordon Lovitt rezignoval v polovině září, od té doby programové oddělení dočasně vede sám generální ředitel Primy Marek Singer. Podle něj chce televize nového šéfa programu najít netradičně formou výběrového řízení. Singer to řekl v rozsáhlém rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny.

K TÉMATU: Z Primy odchází programový ředitel Gordon Lovitt

Asi uděláme normální výběrové řízení. Musíme se zase rozhlédnout, co je tu za talenty, prohlásil Singer. U nás je to do určité míry kreativní práce, ale hlavně je to manažerská práce. Programový ředitel má totiž na starosti programovou skladbu, ale dohlíží i na oddělení programové tvorby. Hledání programového ředitele je oříšek. Většinou totiž máte lidi buď takové, anebo takové. Těch, kdo to dokážou skloubit, aby pohledal.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Prima s Joj plánují další společný projekt, Nova s Markízou ho už natáčejí

Singer míní, že lidí, kteří by splňovali požadavky Primy, je na českém trhu stejný počet jako prstů na jedné ruce. Proto říkám, že se spíš musíme podívat na talenty a z nich vychovávat, vysvětlil. Gordon Lovitt podle šéfa Primy program této televize posunul, televize se nyní ale chce dostat ještě dál. Navíc my jsme trochu posunuli koncepci programového oddělení, které dočasně řídím já, ale v podstatě jsme posílili role jednotlivých týmů. Takže to bylo spojené s novou koncepcí, kterou jsem chtěl do televize zavést, komentoval odchod Lovitta.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.