Hlavní navigace

Prima Comedy Central si zajistila licenci pro další distribuční platformu

4. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Udělení satelitní licence ale nutně neznamená, že Prima Comedy Central bude na satelitu vysílat. Společnosti MTV Networks se otevírá možnost pro jednání s operátory.

Nová televize Prima Comedy Central, která bude šířena primárně v nekódovaném režimu prostřednictvím zemského multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, za níž stojí ostravský podnikatel Radim Pařízek, bude moci svůj signál šířit také skrze satelitní distribuci. Tento krok schválila na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Licence byla udělena na období dvanácti let a týká se výhradně České republiky. O Slovensku se RRTV v dokumentu vůbec nezmiňuje.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Prima Comedy Central odstartuje 14. prosince, nabídne i Městečko South Park

Udělení satelitní licence ale nutně neznamená, že Prima Comedy Central bude na satelitu vysílat. Společnosti MTV Networks, která je jejím držitelem, se ale pochopitelně otevírá možnost jednání s poskytovateli placené televize, jež nabízejí šíření prostřednictvím družice. Signál se tak teoreticky může objevit na pozici 23,5 stupně východně, kde „parkuje“ Skylink, i na konkurenčním satelitu Thor – pozice 1 stupeň západně. Sem směrují paraboly zákazníků služeb Digi TV a freeSAT.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.