Hlavní navigace

Prima Comedy Central si zajistila licenci pro další distribuční platformu

Lukáš Polák

Udělení satelitní licence ale nutně neznamená, že Prima Comedy Central bude na satelitu vysílat. Společnosti MTV Networks se otevírá možnost pro jednání s operátory.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová televize Prima Comedy Central, která bude šířena primárně v nekódovaném režimu prostřednictvím zemského multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, za níž stojí ostravský podnikatel Radim Pařízek, bude moci svůj signál šířit také skrze satelitní distribuci. Tento krok schválila na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Licence byla udělena na období dvanácti let a týká se výhradně České republiky. O Slovensku se RRTV v dokumentu vůbec nezmiňuje.

WT100 tip 1

ČTĚTE TAKÉ: Prima Comedy Central odstartuje 14. prosince, nabídne i Městečko South Park

Udělení satelitní licence ale nutně neznamená, že Prima Comedy Central bude na satelitu vysílat. Společnosti MTV Networks, která je jejím držitelem, se ale pochopitelně otevírá možnost jednání s poskytovateli placené televize, jež nabízejí šíření prostřednictvím družice. Signál se tak teoreticky může objevit na pozici 23,5 stupně východně, kde „parkuje“ Skylink, i na konkurenčním satelitu Thor – pozice 1 stupeň západně. Sem směrují paraboly zákazníků služeb Digi TV a freeSAT.