Hlavní navigace

Prima Comedy Central uvede animovaný seriál pro dospělé o tajném agentovi Archer

31. 1. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Prima Comedy Central
UVNITŘ GALERIE – Seriál Archer vděčí za svůj úspěch neotřelému mixu špionského žánru a černého humoru, ale i trefnému reflektování naší doby.

Sterling Archer je ten nejlepší tajný agent na planetě Zemi. Tedy alespoň to o sobě tvrdí. Ve skutečnosti má do uhlazeného gentlemana typu Jamese Bonda, jenž nezištně zachraňuje svět, pořádně daleko. Jeho více než kladný vztah k alkoholu, rychlým autům, drogám a nevázanému sexu způsobuje útrapy jak jeho kolegům, tak i nadřízeným. To vše, spolu s jeho prořízlou pusou a nedostatkem sociální inteligence, z něj tvoří ukázkový příklad postavy, kterou budete nenávidět i milovat zároveň.

Důležitou roli v seriálu má také Archerova matka a šéfová v jedné osobě. Malory Archerová je sobecká manipulativní hlava agentury ISIS (International Secret Intelligence Service), která stejně jako její syn snídá, obědvá i večeří drinky. Na druhou stranu dokáže ukázat i svou lidskou tvář a vyvinout neskutečnou snahu s cílem zachránit Archera a jeho kolegy z nepříjemných situací.

Kromě této povedené dvojice v agentuře pracuje i pestrý kolorit zkrachovalých existencí. Jediný, kdo své povolání bere vážně, je Archerova kolegyně a ex-přítelkyně Lana. Ta se po rozchodu dala dohromady s agenturním účetním Cecilem, což nese Archer značně nelibě. Skupinu doplňuje také neurotický megalomanský vynálezce Dr. Kreuger a boubelatá jižanská asistentka Pam.

CIF22

Nápad na seriál dostal jeho tvůrce Adam Reed, když popíjel kávu v jedné kavárně na západě Španělska. Stála vedle něj velice atraktivní žena, kterou však nedokázal oslovit. V hlavě se mu zrodil prototyp tajného agenta, který by v jeho situaci přesně věděl, co říct a jak onu krásnou ženu získat. Zajímavým faktem je pak rozhodnutí tvůrců nezmiňovat od sedmé série jméno agentury ISIS, jelikož by mohlo dojít k záměně se zkratkou názvu v té době se formujícího Islámského státu.

Česká premiéra seriálu Archer proběhne v úterý 10. února ve 21 hodin na Primě Comedy Central.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.