Hlavní navigace

Prima Comedy Central uvede ve čtvrtek maďarskou animovanou komedii Distrikt

Autor: Prima Comedy Central
Jan Brychta

Znáte jiné animované postavičky z Maďarska než svéráznou rodinu Smolíkových? Pokud ne, tak si na seznam přidejte také obyvatele 8. budapešťského okrsku, kteří rozhodně nepatří mezi svatoušky.

Doba čtení: 1 minuta

Prima Comedy Central uvede tento čtvrtek maďarskou animovanou komedii Distrikt!, která spojuje klasický motiv zakázané lásky ve stylu Romea a Julie, Cestu do pravěku a budapešťské ghetto do jednoho filmu.

Maďaři, Romové, Číňané, Arabové, Američané, Němci, prostitutky, feťáci, pasáci, zvířata i policajti. To je zjednodušený výčet z pestré směsice obyvatel, kteří žijí v 8. okrsku, nevábné budapešťské čtvrti, kde je možné všechno. V tomto prostředí s vlastním smyslem pro zákon i čest se chudý cikánský mladík Richie zamiluje do Julie, dcery místního pasáka. Jenže aby mohl skoncovat s vleklými rodinnými spory a žít s Julií svůj vysněný život, potřebuje peníze.

Získat bohatství a srdce své milované se Richie rozhodne vskutku netradiční cestou – návratem do minulosti a vybíjením mamutů, jejichž těla nechá přeměnit na ropu. Jenže náhlá hojnost ropy po Richieho návratu do přítomnosti způsobí v konečném důsledku více škody než užitku. I přes obrovskou lavinu změn a průšvihů jsou však obyvatelé ghetta odhodláni zajistit, že 8. okrsek zůstane stále stejný, ať se děje co se děje.

MIF18 tip v článku Steiner

Tvůrci využili pro film inovativní techniku animace, při které výtvarníci nejdříve vytvořili 350 obličejových fotografií herců a následně tyto fotografie použili jako základ pro vyjádření jednotlivých postav a animace hlav. Tělo každé postavy bylo dokresleno klasickou technikou. I díky tomuto přístupu k animované tvorbě zazářil film Distrikt! na řadě světových filmových festivalů, mezi něž patří i Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Na domácí půdě snímek vyhrál hned dvě ocenění v rámci Maďarského filmového týdne – první za nejlepší vizuální design a druhou za nejlepší experimentální film.

Vydejte se s námi na exkurzi do okrajových čtvrtí Budapešti ve čtvrtek 17. listopadu ve 22:00 na Prima Comedy Central.

Našli jste v článku chybu?