Hlavní navigace

Prima Cool bude vysílat také na kabelu a satelitu

19. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 2. 2009

Nový digitální kanál české komerční dvojky nazvaný Prima Cool, bude vysílat nejen v digitálním terestrickém multiplexu 2, ale také v kabelových rozvodech a prostřednictvím satelitu. Vyplývá to z aktuální tiskové zprávy, která se týká posledního zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Kanál se tedy objeví v satelitních platformách Gital (Media Vision) a Skylink na Astře 23.5 st. vých. a také v UPC Direct na pozici 19.2 st. vých. Balík Digi TV zůstává s otazníkem.

MM socky3

K TÉMATU: Prima Cool získala licenci od RRTV

I kdyby Prima Cool tuto licenci nezískala, stejně by se do kabelových sítí dostala. Byla by totiž zařazena do nejnižší programové nabídky ze zákona díky tzv. podmínce must carry, kdy musí operátoři do síti dostat všechny programy, které vysílají na základě řádné digitální terestrické licence. O tomto kanálu zatím není mnoho známo. Prima sice nedávno prostřednictvím Úřadu průmyslového vlastnictví odhalila jeho logo, nejedná se však o jeho konečnou podobu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.