Hlavní navigace

Prima Cool dostala dvousettisícovou pokutu za násilnou upoutávku na seriál Grimm

4. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stejně vysokou pokutu pak dostala společnost Terezia Company zadáním reklamy na produkt Rakytníček. Ke zvýraznění účinku použila postavičky z časopisu Čtyřlístek.

Dvousettisícovou pokutu od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) si vysloužila na jejím posledním zasedání stanice Prima Cool, respektive provozovatel, společnost FTV Prima. Tematická stanice určená především mladším mužům, nasadila 11. března ve tři čtvrtě na osm upoutávku na seriál Grimm, která ovšem obsahovala záběry, které by mohly ohrozit fyzický, psychický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých. V rámci upoutávky se podle vysílací rady objevily mimo jiné záběry na zohavené tělo v pitevně. Scény s brutálně zavražděným člověkem mezi 6. a 22. hodinou jsou v rozporu s vysílacím zákonem.

MMF tip early

ČTĚTE TAKÉ: Lagardère dostala od vysílací rady další pokutu, vkládá hudbu do vysílání Rádia Zet

Stejně vysokou pokutu pak dostala společnost Terezia Company zadáním reklamy na produkt Rakytníček, která se objevila na televizi Nova letos 15. února. Divák tak snadno mohl nabýt dojmu, že se jedná o potravinu, která má vlastnosti prevence, ošetřování, léčby nebo vyléčení lidských onemocnění. Za tímto účelem byly navíc použity postavičky z časopisu Čtyřlístek. Vše navíc mělo být potvrzeno tvrzením: Kamarádi, mám tu pro vás rakytníček, abychom byli všichni zdraví.Želatinky pro silnou imunitu. Reklamní sdělení se objevilo v ranním vysílání krátce před půl sedmou.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).