Hlavní navigace

Prima Cool přiblíží v dokumentárním seriálu svět fotbalových chuligánů

26. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seriálový dokument s originálním názvem The Real Football Factories International ukáže extrémní stranu sportu, plnou nadšení i organizovaného násilí

Svět fotbalových hooligans přiblíží v desetidílném britském seriálu Hooligans – zákon tribuny (Real Football Factories International) Prima Cool. Vysílal jej bude od 1. května každé úterý ve 20:15 hod., tedy proti Ordinaci v růžové zahradě 2 na Nově, která cílí na diametrálně odlišné publikum – ženy. „Unikátnost dokumentu spočívá i v tom, že některé ze skupin hooligans vpustily filmový štáb díky moderátoru Dannymu Dyerovi přímo mezi sebe,“ přiblížil PR koordinátor Primy Cool Filip Sychra.

K TÉMATU: Prima Cool bude vysílat fotbalovou Ligu mistrů, získala práva na tři roky

KL-nominace

Britský herec Danny Dyer se proslavil jako hrdina filmu Hooligans, který patří mezi oblíbené snímky extrémních fanoušků fotbalu. „Proto si ho pustí k tělu a ukážou mu svůj nebezpečný svět,“ vysvětluje Sychra. „O emoce a vyhrocené okamžiky nebude nouze. Když se dostane do kotle a je přímým svědkem rvaček, výbuchů, a dokonce i střelby, jde Dannymu mnohdy o život.“ Seriál sleduje řádění fotbalových chuligánů v Evropě, ale také v Jižní Americe.

„Dokument si všímá také náboženské, sociální a ekonomické situace v daných zemích a vše dokresluje autentickými záběry. Na Balkáně například dokument odhalí, že k propuknutí občanské války v 90. letech částečně přispěla i potyčka mezi příznivci Dynama Záhřeb a FK Crvena zvezda Bělehrad,“ dodává PR koordinátor Primy Cool.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.