Hlavní navigace

Prima Cool s vysokým rozlišením změnila podobu HD symbolu

Lukáš Polák

HD verze Primy je součástí nabídek placených služeb v České republice již několik let, ale v nativním vysokém rozlišení, tedy bez přepočítávaného obrazu, je vysílána přibližně poslední dva roky.

Doba čtení: 1 minuta

Prima Cool, tematický kanál mediální skupiny Prima určený zejména mladým mužům ve věku od 20 do 40 let, upravila v průběhu včerejšího dne symbol HD označující její verzi s vysokým rozlišením obrazu (HDTV). Stanice se zbavila původního identifikátoru, který byl složen ze závorek. Jeho novější podoba je méně nápadná a je umístěna přímo vedle loga televize. Změnu potvrdila serveru DigiZone.cz mluvčí mediální skupiny Prima Marie Fianová. Původní symbol HD byl ve vysílání nepřehlédnutelný a umístěn byl přesně na opačné straně obrazovky než logo televize. Z volně šířených stanic byl zároveň největší.

Content

Nová podoba HD symbolu Primy Cool s vysokým rozlišením, který je umístěn do levého horního rohu obrazovky, tedy přímo vedle loga

Nová podoba HD symbolu Primy Cool s vysokým rozlišením, který je umístěn do levého horního rohu obrazovky, tedy přímo vedle loga

Z ARCHIVU: Prima Cool HD a Óčko Expres HD startují v pražském DVB-T už za dva dny

HD verze Primy je součástí nabídek placených služeb v České republice již několik let, ale v nativním vysokém rozlišení, tedy bez přepočítávaného obrazu, je vysílána přibližně poslední dva roky. Prima Cool se stala velkým tahákem Regionální sítě 12 společnosti Czech Digital Group, jejíž signál je šířen z pražského Žižkova na kanálu 47. Multiplex v době svého startu, tedy 15. srpna 2013, obsahoval programy Prima HD, Prima Cool HD a Óčko Expres HD. Poslední jmenovaná stanice později přešla z důvodu nízké sledovanosti do standardního rozlišení a později se přesunula do Regionální sítě 8 Českých Radiokomunikací.

Ukázka z vysílání Primy Cool HD
Autor: repro foto Prima Cool HD (pro DigiZone.cz Lukáš Jack Jaro)

Původní podoba HD symbolu televize Prima Cool

Našli jste v článku chybu?