Hlavní navigace

Prima dala červenou kartu fotbalovému komentátorovi

6. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 3. 2008

Nepovedený vtip, kterým se snažil odlehčit jeden z komentátorů televize Prima sobotní fotbalový zápas West Ham United a Chelsea, ho stál na určitou dobu místo. Redaktor si během zápasu spletl jména fotbalistů, a proto pronesl opravnou větu: Je to samozřejmě Essien a ne Mikel, spletla mě jejich podobná barva opálení. Včera večer o tom referoval server iDNES.cz, informaci DigiZonu.cz potvrdil také tiskový mluvčí televize Ladislav Pavlík. Celou záležitost jsme vyřešili interně, okamžitě a razantně, sdělil Pavlík.

Výrok sportovního redaktora nezůstal bez odezvy a přišla na něj minimálně jedna stížnost. Podle šéfredaktora sportovní redakce TV Prima Jiřího Nikodýma neměla být reakce projevem rasismu. Jak uvedl pro iDNES, šlo pouze o nešťastně zvolená slova. Kolega není rasista, moc ho výrok mrzí. Chybu ale udělal v přímém přenosu, což už nejde vrátit, dodal Nikodým.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.