Hlavní navigace

Prima dnes večer poprvé bez Partičky. Kolik měla vlastně diváků?

15. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 4. 2011

UVNITŘ TABULKA Vraždy v Midsomeru místo epizodního seriálu Aféry a improvizační show Partička uvidí dnes večer diváci televize Prima. Vedení televize se rozhodlo Partičku, v níž vystupuje mj. i duo Michal SuchánekRichardem Genzerem, dočasně stáhnout z obrazovky, a seriál Aféry nasadí nově na nedělní večery. Partičce se na Primě v silné páteční konkurenci nedařilo, podléhala jak tradičně silnému programu ČT 1, tak televizi Nova, která na pátky nasadila komedie Zdeňka Trošky Kameňák.

TABULKA: Sledovanost jednotlivých dílů improvizační show Partička na televizi Prima

Jaká byla vlastně sledovanost Partičky, že se musí stěhovat na jiný den a do jiného vysílacího času, o kterém nechá Prima hlasovat diváky na svém webu? Už úvodní díl naznačoval, že páteční večer od 21:00 hod. není pro Partičku příliš vhodný. Premiéru 18. března vidělo v průměru 397 tisíc dospělých diváků. O týden později to sice bylo 432 tisíc, ale podíl na publiku 11,98 procenta byl hluboko pod už tak dost nízkými večerními čísly Primy.

ICTZ23

K TÉMATU: Prima Partičku pouze pozastavila. Nasadí ji podle požadavku diváků

Třetímu a čtvrtému dílu Partičky se dařilo ještě hůř než prvním dvěma. 1. dubna Partičku vidělo v průměru 388 tisíc a o týden později jen 347 tisíc dospělých diváků. Zatím poslední odvysílaný díl navíc zaujal jen 9,72 procenta dospělého publika u televizní obrazovky. Jediným pozitivem byl vyšší podíl mladších cílových skupin, které jsou atraktivní pro zadavatele reklamy. Partička se má podle vedení Primy vrátit na obrazovku v květnu, vysílací den a čas televize zatím neurčila.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.