Hlavní navigace

Prima finalizuje přípravy na spuštění čtvrtého kanálu. Vysílání může zahájit ještě letos

17. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Možné názvy pro svůj chystaný čtvrtý kanál má Prima Group zaregistrované už od konce srpna. Ve hře je například Prima Life, Prima Zoom, Prima Clever nebo prostý název Prima 4.

Společnost FTV Prima, provozovatel kanálů skupiny Prima Group, připravuje rozšíření svého portfolia o čtvrtou televizní stanici. Předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová týdeníku Media&Marketing sdělila, že mediální dům už žádá tento orgán o vydání dvou licencí. Jedna by byla určena pro distribuci signálu zemského a druhá satelitního. Kdy přesně stanice odstartuje? Může to být konec letošního roku, nebo začátek roku příštího, uvedl generální ředitel Primy Marek Singer.

K TÉMATU: E15: Prima chystá na příští rok čtvrtý televizní kanál. Půjde o Primu Life?

Podle Marka Singera není vyloučeno, že nový kanál Prima Group by se mohl věnovat dokumentům. Když sledujeme, jaké sledovanosti mohou dosahovat dokumenty na ČT 2, považujeme to za zajímavé. Takový kanál nám v portfoliu chybí, řekl Singer serveru MediaGuru.cz. Vše se brzy dozvíte na tiskové konferenci, dodal pro Media&Marketing generální ředitel Primy. V současné době patří do portfolia Prima Group kanály Prima family (původní Prima), Prima Cool a Prima love. Jako čtvrtý kanál byla doposud označována videotéka Prima Play.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Prima Life, Prima Zoom, Prima Clever nebo Prima 4: názvy pro čtvrtý kanál Primy

Server DigiZone.cz informoval na konci srpna své čtenáře, že FTV Prima si u Úřadu průmyslového vlastnictví nechala registrovat ochranné známky právě pro svůj chystaný čtvrtý program. Kromě již medializovaného názvu Prima Life šlo také o Primu Zoom, Primu Clever a Primu 4, která nejvíc ze všech připomíná, že by skutečně mělo jít v pořadí již o čtvrtý program Primy. Po kanálu Fanda chce rozjet v blízké době další stanici i Nova. Oficiálně to ale odmítá potvrdit. Ve finálních podobách máme připravených několik projektů. Nabízí se například ženy, děti nebo rodinný kanál, sdělila oborovému týdeníku Marie Fianová z tiskového oddělení Novy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).