Hlavní navigace

Prima i ČT informují na svých webech o digitalizaci, Nova mlčí

23. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
23. 10. 2008

Televize Prima se po rozhodnutí přejít ze zemského digitálního multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group do zemské digitální sítě 2 Českých Radiokomunikací vrhla na propagaci digitálního vysílání. Po televizním spotu, který se v jejím vysílání objevuje od minulého týdne, zprovoznila i speciální kapitolu o digitalizaci na svém webu www.iprima.cz.

Pro Primu je důležité, aby diváci jejím přechodem z jednoho multiplexu do druhého nepřišli o signál, a tak jim potřebuje sdělit, že 31. října, kdy k této změně dojde, si budou muset znovu spustit automatické ladění set-top-boxu, aby se jim načetla aktuální programová nabídka. Stránka hojně odkazuje na web ČRa s mapami pokrytí, seznamy vysílačů a tabulkou plánovaných výluk vysílání.

ICTZ23

Ještě rozsáhlejší web o digitalizaci nabízí veřejnoprávní Česká televize. Na adrese www.digict.cz diváci najdou mapu České republiky rozdělenou na ucelené oblasti podle Technického plánu přechodu, přičemž po kliknutí na určitou oblast se zobrazí stránka s tabulkou a termíny vypínání analogové ČT 2 a spouštění veřejnoprávního multiplexu. Stránky rovněž obsahují mapy předpokládaného pokrytí všech 26 základních vysílačů veřejnoprávního multiplexu.

Oproti tomu televize Nova po spuštění nové verze svého webu www.nova.cz digitalizaci zcela vypustila. Na starém webu se rubrika věnovaná digitalizaci nacházela, delší dobu ale nebyla aktuální a věnovala se pouze pilotnímu projektu v Domažlicích. Zde Nova společně s Českou televizí loni vypnula analogové vysílání a přešla plně na digitální vysílání, později ale analogový signál obnovila a dodnes na Domažlicku vysílá obojím způsobem.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.