Hlavní navigace

Prima love dnes slaví první narozeniny

8. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 3. 2012

UVNITŘ VIDEO Přesně před rokem, 8. března 2011, zahájil své vysílání třetí kanál z rodiny Prima Group, stanice Prima love. Čeští diváci tak po dlouhé době dostaly program, který byl učen i pro pozemní digitální vysílání. Společnost FTV Prima, jež je jeho provozovatelem, se rozhodla stanici naformátovat jako televizi určenou mladým ženám, která bude jakýmsi protipólem k již existující Primě Cool.

Z ARCHIVU: Zítra startuje nový kanál Prima love. Kde všude ho půjde naladit?

Prima love byla a je doposud jediným kanálem vysílající v zemském multiplexu 3, nepočítáme-li vybrané regionální stanice a již neexistující lifestylovou televizi Public. Generálnímu řediteli Primy Marku Singerovi se podařilo přesvědčit České Radiokomunikace, aby začaly šířit tuto síť i Z oblastí, se kterými se původně pro tuto síť nepočítalo, například ze severočeského Ještědu nebo severomoravského Pradědu. V praxi je tak zásah multiplexů 1 až 3 v podstatě až na rozdíl několika procent totožný.

cif-tip-firmy

ČTĚTE TAKÉ: Hotel Paradise se uvedl podle očekávání. Příliš nelákal: 164 tisíc diváků

Ke svým prvním narozeninám si Prima love nedávno nadělila vlastní tvorbu, a to v podobě dvou formátů – reality show Hotel Paradise, která se odehrává v atraktivním prostředí Dominikánské republiky, a Top Star Love s Martinou Gavriely – jakýsi Top Star magazín Primy s hvězdičkou. Z akviziční tvorby nabízí Prima love například seriály Zoufalé manželky, Ally McBealovou, Čarodějky, Sabrinu nebo Chůvu k pohledání. Stanice se v nedávné době přehoupla přes podíl na publiku (share) 2 %.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.