Hlavní navigace

Prima Max vstupuje do českých domácností, pokryje všechny platformy

14. 11. 2015
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Novou televizi z rodiny FTV Prima si mohou prozatím naladit diváci na DVB-T anténu. V pozemním vysílání je stejně jako ostatní stanice dostupná zcela zdarma.

Prima Max zahájila promo vysílání v DVB-T

Úderem šesté hodiny ranní byl v pátek 13. listopadu v multiplexu 3 zahájen testovací provoz nové televize Prima Max, která odstartuje přesně za týden premiérou amerického filmu Vlk z Wall Street. Pátý kanál společnosti FTV Prima nabídne nejen snímky ze zahraniční i domácí produkce, ale také některé seriály a zajímavým zpestřením bude i slovenská tvorba. V multiplexu 3 byla Prima Max zařazena vedle svých sesterských stanic, tedy Primy love a Primy Zoom. Prima a Prima Cool jsou součástí multiplexu 2.

Součástí promo vysílání Primy Max jsou upoutávky na chystané filmy, mimo jiné již zmiňovaného Vlka z Wall Street nebo novou verzi sci-fi klasiky Total Recall s Colinem Farellem. Diváci, kteří si novou televizi v multiplexu 3 naladí, se mohou vůbec poprvé setkat s její grafikou a samotným logem. Identifikátor stanice je umístěn do levého horního rohu obrazovky. Zájemci v jižních Čechách se Primy Max dočkají až koncem listopadu, na Ostravsku pak až 1. února 2016. Důvodem je pozdější přesun regionálních TV do multiplexu 4.

Lukáš Polák: V pozemním vysílání začala testovat nová televize Prima Max

Lukáš Polák: Prima Max odstartuje později nejen na Ostravsku, ale i v jižních Čechách

Vánoce České televize opět s premiérami pohádek

Česká televize o letošních Vánocích nadělí divákům tři premiérové pohádky od tří výrazných režisérů, Karla Janáka, Jiřího Stracha a Juraje Nvoty. Tentokrát se jejich hrdinové musí vypořádat s nepřízní osudu, kterou zapříčinila prázdná královská pokladna, zapomnětlivá sudička nebo čarovný nápoj. A právě ten se stane hlavním spouštěčem příběhu štědrovečerní pohádky Korunní princ s Kryštofem Hádkem, Patrikem Děrgelem a Evou Josefíkovou.

V prosinci roku 1993 se poprvé na obrazovce objevil film Sedmero krkavců, který stojí na začátku tradice premiérových štědrovečerních pohádek. Za posledních dvaadvacet let se z nich stal fenomén, který každé Vánoce v jediný okamžik sdílejí miliony lidí. Pro mě tak hlavně z tohoto důvodu představuje štědrovečerní pohádka jeden z pomyslných vrcholů celého televizního roku, uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák a doplnil: Letošní pohádka Korunní princ v sobě spojuje to, pro co naši tvorbu pro děti vyhledávají vysílatelé všude na světě, napětí, humor, jasné etické poselství a citlivé provázání klasických motivů a moderního filmového pojetí.

Lukáš Polák: Česká televize o Vánocích: premiérové pohádky, koncerty i filmová klasika

Eurosport se proměnil

Panevropský sportovní kanál Eurosport se dočkal v pátek poprvé po dvaceti letech významné změny vizuální identity, a to včetně samotného loga. Eurosport ponese nově označení Eurosport 1. Podobná změna nastala nedávno i na česko-slovenském trhu, kdy byla Nova Sport přeformátována na Nova Sport 1 a doplnil ji tematický program Nova Sport 2. Významná vizuální proměna souvisí s plným převzetím tohoto televizního gigantu společností Discovery Networks. Česká pobočka proměnu Eurosportu komunikovala oproti zahraničním webů s několikahodinovým zpožděním.

Eurosport prošel v posledních měsících významnou proměnou. Jsem rád, že tato změna bude nyní viditelná i na televizní obrazovce, uvedla generální ředitelka Discovery Networks Susanne Aigner-Drews. Eurosport udělal obrovský pokrok ve vývoj a vizuál, který používáme nyní, již není aktuální,doplnil svou kolegyni marketingový šéf Discovery Peter Wunner. Pozorní čtenáři si jistě všimnou, že nová identita panevropských kanálů se posunula právě směrem k rodině Discovery. Na českém trhu působí i řada dalších zahraničních značek, mimo jiné Sport.TV, Golf Channel a další.

Lukáš Polák: Eurosport projde nejvýznamnější proměnou vizuálu za posledních dvacet let

Stručně

Předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu přibližuje v rozhovoru pro DigiZone.cz vytváření plánu na přechod k DVB-T2, který by měl být v České republice zahájen v příštím roce.

Jan Potůček: Pavel Dvořák: Za předčasný konec DVB-T dostanou operátoři prodloužené kmitočty pro DVB-T2

Provozovatel Regionální sítě 4, společnost Prague Digital TV, zahájil v Praze a středních Čechách ve spolupráci s lucemburskou M7 Group testy placené pozemní digitální televize. Ty probíhají konkrétně na vysílačích Strahov, Ládví a Zelený pruh na 46. kanálu.

Lukáš Polák: V Praze začaly testy placené pozemní televize, stojí za nimi i služba Skylink

Hudební televizi Óčko se ve spolupráci s techniky společnosti SES podařilo v průběhu čtvrtka zprovoznit hybridní vysílání tohoto kanálu na družici Astra 3B, pozice 23,5 stupně východně. Nasazení technologie, které předcházelo poměrně dlouhé testování, je ale zapotřebí ještě doladit.

Lukáš Polák: Óčko rozšířilo hybridní vysílání i na satelit Astra, musí ho ale doladit

Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) slaví významný zásah pro svůj alternativní okruh Rádio_FM. Veřejnoprávní instituce totiž získala od Rady pro vysílání a retransmisi (RVR) žilinskou frekvenci 94,5 MHz, kterou v minulosti využívalo dnes již neexistující Rádio Sever.

Lukáš Polák: Alternativní Rádio_FM výrazně zvýší zásah, získalo žilinskou frekvenci 94,5 MHz

Lukáš Polák: Rádio_FM by se mělo na žilinském kmitočtu 94,5 MHz ozvat ještě do konce roku

Plnoformátová Televize Barrandov stahuje z neděle premiérové díly svého nového původního seriálu Bezdružice. Nově se budou vysílat již v pátek ve 20:35. Programové oddělení stanice tak bezpochyby reaguje na mohutný pokles diváckého zájmu, kdy pořad startoval s téměř půlmilionem diváků a po několika dílech vykázal v neděli méně než dvě stě tisíc diváků.

Lukáš Polák: TV Barrandov stahuje z neděle premiérové díly Bezdružic, nasadí je na pátek

Lukáš Polák: Bezdružice klesly o další desítky tisíc diváků, propadly se pod dvousettisícovou hranici

Show Leoše Mareše se přesouvá po krátké přestávce z televize Prima na plnoformátovou TV Barrandov. Mareš to oznámil na sociální síti Instagram. Od pondělí na TV Barrandov v mnohem lepším čase kolem 22:30, informoval Mareš své odběratele.

MM AI t

Lukáš Polák: Show Leoše Mareše bude vysílat plnoformátová TV Barrandov, dá lepší čas

Jan Potůček: Leoš Mareš definitivně uzavře éru majora Zemana na Barrandově. Televize potřebuje mladé diváky

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).