Hlavní navigace

Prima Max vstupuje do českých domácností, pokryje všechny platformy

Lukáš Polák

TÝDENNÍ REVIZE – Novou televizi z rodiny FTV Prima si mohou prozatím naladit diváci na DVB-T anténu. V pozemním vysílání je stejně jako ostatní stanice dostupná zcela zdarma.

Doba čtení: 5 minut

Prima Max zahájila promo vysílání v DVB-T

Úderem šesté hodiny ranní byl v pátek 13. listopadu v multiplexu 3 zahájen testovací provoz nové televize Prima Max, která odstartuje přesně za týden premiérou amerického filmu Vlk z Wall Street. Pátý kanál společnosti FTV Prima nabídne nejen snímky ze zahraniční i domácí produkce, ale také některé seriály a zajímavým zpestřením bude i slovenská tvorba. V multiplexu 3 byla Prima Max zařazena vedle svých sesterských stanic, tedy Primy love a Primy Zoom. Prima a Prima Cool jsou součástí multiplexu 2.

Součástí promo vysílání Primy Max jsou upoutávky na chystané filmy, mimo jiné již zmiňovaného Vlka z Wall Street nebo novou verzi sci-fi klasiky Total Recall s Colinem Farellem. Diváci, kteří si novou televizi v multiplexu 3 naladí, se mohou vůbec poprvé setkat s její grafikou a samotným logem. Identifikátor stanice je umístěn do levého horního rohu obrazovky. Zájemci v jižních Čechách se Primy Max dočkají až koncem listopadu, na Ostravsku pak až 1. února 2016. Důvodem je pozdější přesun regionálních TV do multiplexu 4.

Lukáš Polák: V pozemním vysílání začala testovat nová televize Prima Max

Lukáš Polák: Prima Max odstartuje později nejen na Ostravsku, ale i v jižních Čechách

Vánoce České televize opět s premiérami pohádek

Česká televize o letošních Vánocích nadělí divákům tři premiérové pohádky od tří výrazných režisérů, Karla Janáka, Jiřího Stracha a Juraje Nvoty. Tentokrát se jejich hrdinové musí vypořádat s nepřízní osudu, kterou zapříčinila prázdná královská pokladna, zapomnětlivá sudička nebo čarovný nápoj. A právě ten se stane hlavním spouštěčem příběhu štědrovečerní pohádky Korunní princ s Kryštofem Hádkem, Patrikem Děrgelem a Evou Josefíkovou.

V prosinci roku 1993 se poprvé na obrazovce objevil film Sedmero krkavců, který stojí na začátku tradice premiérových štědrovečerních pohádek. Za posledních dvaadvacet let se z nich stal fenomén, který každé Vánoce v jediný okamžik sdílejí miliony lidí. Pro mě tak hlavně z tohoto důvodu představuje štědrovečerní pohádka jeden z pomyslných vrcholů celého televizního roku, uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák a doplnil: Letošní pohádka Korunní princ v sobě spojuje to, pro co naši tvorbu pro děti vyhledávají vysílatelé všude na světě, napětí, humor, jasné etické poselství a citlivé provázání klasických motivů a moderního filmového pojetí.

Lukáš Polák: Česká televize o Vánocích: premiérové pohádky, koncerty i filmová klasika

Eurosport se proměnil

Panevropský sportovní kanál Eurosport se dočkal v pátek poprvé po dvaceti letech významné změny vizuální identity, a to včetně samotného loga. Eurosport ponese nově označení Eurosport 1. Podobná změna nastala nedávno i na česko-slovenském trhu, kdy byla Nova Sport přeformátována na Nova Sport 1 a doplnil ji tematický program Nova Sport 2. Významná vizuální proměna souvisí s plným převzetím tohoto televizního gigantu společností Discovery Networks. Česká pobočka proměnu Eurosportu komunikovala oproti zahraničním webů s několikahodinovým zpožděním.

Eurosport prošel v posledních měsících významnou proměnou. Jsem rád, že tato změna bude nyní viditelná i na televizní obrazovce, uvedla generální ředitelka Discovery Networks Susanne Aigner-Drews. Eurosport udělal obrovský pokrok ve vývoj a vizuál, který používáme nyní, již není aktuální,doplnil svou kolegyni marketingový šéf Discovery Peter Wunner. Pozorní čtenáři si jistě všimnou, že nová identita panevropských kanálů se posunula právě směrem k rodině Discovery. Na českém trhu působí i řada dalších zahraničních značek, mimo jiné Sport.TV, Golf Channel a další.

Lukáš Polák: Eurosport projde nejvýznamnější proměnou vizuálu za posledních dvacet let

Stručně

Předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu přibližuje v rozhovoru pro DigiZone.cz vytváření plánu na přechod k DVB-T2, který by měl být v České republice zahájen v příštím roce.

Jan Potůček: Pavel Dvořák: Za předčasný konec DVB-T dostanou operátoři prodloužené kmitočty pro DVB-T2

Provozovatel Regionální sítě 4, společnost Prague Digital TV, zahájil v Praze a středních Čechách ve spolupráci s lucemburskou M7 Group testy placené pozemní digitální televize. Ty probíhají konkrétně na vysílačích Strahov, Ládví a Zelený pruh na 46. kanálu.

Lukáš Polák: V Praze začaly testy placené pozemní televize, stojí za nimi i služba Skylink

Hudební televizi Óčko se ve spolupráci s techniky společnosti SES podařilo v průběhu čtvrtka zprovoznit hybridní vysílání tohoto kanálu na družici Astra 3B, pozice 23,5 stupně východně. Nasazení technologie, které předcházelo poměrně dlouhé testování, je ale zapotřebí ještě doladit.

Lukáš Polák: Óčko rozšířilo hybridní vysílání i na satelit Astra, musí ho ale doladit

Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) slaví významný zásah pro svůj alternativní okruh Rádio_FM. Veřejnoprávní instituce totiž získala od Rady pro vysílání a retransmisi (RVR) žilinskou frekvenci 94,5 MHz, kterou v minulosti využívalo dnes již neexistující Rádio Sever.

Lukáš Polák: Alternativní Rádio_FM výrazně zvýší zásah, získalo žilinskou frekvenci 94,5 MHz

Lukáš Polák: Rádio_FM by se mělo na žilinském kmitočtu 94,5 MHz ozvat ještě do konce roku

Plnoformátová Televize Barrandov stahuje z neděle premiérové díly svého nového původního seriálu Bezdružice. Nově se budou vysílat již v pátek ve 20:35. Programové oddělení stanice tak bezpochyby reaguje na mohutný pokles diváckého zájmu, kdy pořad startoval s téměř půlmilionem diváků a po několika dílech vykázal v neděli méně než dvě stě tisíc diváků.

Lukáš Polák: TV Barrandov stahuje z neděle premiérové díly Bezdružic, nasadí je na pátek

Lukáš Polák: Bezdružice klesly o další desítky tisíc diváků, propadly se pod dvousettisícovou hranici

Show Leoše Mareše se přesouvá po krátké přestávce z televize Prima na plnoformátovou TV Barrandov. Mareš to oznámil na sociální síti Instagram. Od pondělí na TV Barrandov v mnohem lepším čase kolem 22:30, informoval Mareš své odběratele.

Lukáš Polák: Show Leoše Mareše bude vysílat plnoformátová TV Barrandov, dá lepší čas

Jan Potůček: Leoš Mareš definitivně uzavře éru majora Zemana na Barrandově. Televize potřebuje mladé diváky

Našli jste v článku chybu?