Hlavní navigace

Prima mění ředitele, povede ji Alexandras Cesnavicius

13. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

13. 9. 2006

Televize Prima změní generálního ředitele. Martina Dvořáka ve funkci nahradí Alexandras Cesnavicius, dosavadní výkonný ředitel stanice dosazený společností MTG, polovičním vlastníkem Primy. Jde o dlouhodobě chystaný krok, který souvisí s přerozdělením pozic zástupců českého a švédského akcionáře ve vedení televize. Serveru DigiZone.cz to řekl zdroj obeznámený se situací na Primě. Podle něj nyní akcionáři formulují znění oficiální tiskové zprávy.

MKT nástroje 2 tip

Změnu na pozici generálního ředitele Primy nepřímo potvrdila i mluvčí stanice Jana Malíková, když v dnešní tiskové zprávě sice oznámila, že tuto funkci stále zastává Martin Dvořák, ale zároveň potvrdila jednání mezi akcionáři, do jejichž ukončení jsou prý všechny spekulace předčasné. V rámci probíhajících jednání skupina GES jako padesátiprocentní vlastník FTV Prima uvedla, že s Martinem Dvořákem samozřejmě počítá jako se svým zástupcem i v případné změněné struktuře, pokud by k nějaké změně došlo, dodala mluvčí.

Podle našich informací se bude Martin Dvořák v novém vedení televize věnovat financím. Stejný zdroj nepotvrdil, že by do Primy měla nastoupit bývalá programová ředitelka televize Nova Libuše Šmuclerová.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.