Hlavní navigace

Prima mění ředitele, povede ji Alexandras Cesnavicius

Sdílet

13. 9. 2006

Televize Prima změní generálního ředitele. Martina Dvořáka ve funkci nahradí Alexandras Cesnavicius, dosavadní výkonný ředitel stanice dosazený společností MTG, polovičním vlastníkem Primy. Jde o dlouhodobě chystaný krok, který souvisí s přerozdělením pozic zástupců českého a švédského akcionáře ve vedení televize. Serveru DigiZone.cz to řekl zdroj obeznámený se situací na Primě. Podle něj nyní akcionáři formulují znění oficiální tiskové zprávy.

WT100 SEO

Změnu na pozici generálního ředitele Primy nepřímo potvrdila i mluvčí stanice Jana Malíková, když v dnešní tiskové zprávě sice oznámila, že tuto funkci stále zastává Martin Dvořák, ale zároveň potvrdila jednání mezi akcionáři, do jejichž ukončení jsou prý všechny spekulace předčasné. V rámci probíhajících jednání skupina GES jako padesátiprocentní vlastník FTV Prima uvedla, že s Martinem Dvořákem samozřejmě počítá jako se svým zástupcem i v případné změněné struktuře, pokud by k nějaké změně došlo, dodala mluvčí.

Podle našich informací se bude Martin Dvořák v novém vedení televize věnovat financím. Stejný zdroj nepotvrdil, že by do Primy měla nastoupit bývalá programová ředitelka televize Nova Libuše Šmuclerová.