Hlavní navigace

Prima nasadila vánoční grafiku, Cool obsadí Kvadromati, Rosolíni a Mikrofoni

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEA – Televize Prima má vánoční grafiku od včerejška, neděle 24. listopadu, startovala tedy přesně měsíc před Štědrým dnem, na dalších kanálech se objeví od 1. prosince.

Doba čtení: 2 minuty

Tradičně jako každý rok se i letos plnoformátové a tematické české televize obléknou do vánočního kabátu. Výjimkou nebude ani mediální skupina Prima, která si grafiku pro své stanice vyrobila „in-house“. Prima jako hlavní kanál bude sázet na tradiční Vánoce a v tomto duchu bude vypadat i její promo, které je k vidění na obrazovkách od neděle 24. listopadu. Vizuál stanice vychází z nejznámějších  českých tradic: betlémů a českého řezbářství. Jeho zvláštností je však jednoduché a čisté zpracování moderními technologiemi. Žádná z figurek „primáckého“ betléma nemá svou reálnou předlohu.

Prima Cool jako nejoblíbenější kanál z rodiny Primy u mladých diváků přichází s netradičními postavičkami, kterými jsou Kvadromati, Rosolíni, Mikrofoni a Bareloni. Tuto stanici tedy čeká invaze mimozemšťanů, kteří by ale měli spíše než diváky postrašit, především pobavit. Podstatné je, že přišli v míru. Napadají naše programové vánoční hrdiny, jako třeba nepřemožitelného Barbara Conana, Alexandra Velikého, zabřednou i do Sin City: Města Hříchu a se svými nadpřirozenými kamarády se setkají ve filmech Hledání Země-Nezemě, nebo Encrypt, konstatoval vedoucí PR a komunikace Primy Jiří Haramul.

Grafické spoty, vytvořené z fotografií,  které diváci  posílali Primě v průběhu  listopadu, se budou na  obrazovce  Primy love objevovat od neděle 1. prosince. V tento den se stejný krok odehraje i na Prima Cool a Prima Zoom. Diváci se tak mohou o Vánocích těšit z kousku svého soukromí na televizní obrazovce. Prima sází především na to, že diváci vytvořili zimní a vánoční image televize sami. Do vánočního se „obléknou“ také hrdinové Sexu ve městě nebo Sběratelů kostí. Chybět nebudou ani divácky atraktivní filmy s oblíbenými zahraničními i českými herci. Vánoce na Prima love by měly být ve znamení pohody a zábavy.

Prima Zoom nabídne alternativu k tradičním  vánočním  pořadům, podobně jako Prima Cool, i když ve svém duchu. Vánoce na této tematické stanici tak budou ve znamení odstínů bílé. Sázet se bude především na přírodu, která „dokáže být i extrémně nehostinná a krutá“. Zatímco zvířata a rostliny se s ní vypořádávají, jak umějí, diváci tak mají možnost obdivovat krásu ledu a sněhu  z pohodlí a tepla svých domovů. Mimo jiné se mohou diváci těšit na dokumenty Pod antarktickým ledem, Kdo napsal Nový zákon? a Himálajem s Michaelem Palinem .

Kompletní vánoční grafiku mediální skupiny Prima si můžete prohlédnout na tomto YouTube kanálu.

Našli jste v článku chybu?