Hlavní navigace

Prima nepsala premiérovi, ale ministrovi průmyslu a obchodu

22. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
22. 6. 2007

[Oživeno] Televize Prima si ve své korespondenci nezvolila za adresáta premiéra Mirka Topolánka, ale ministra průmyslu a obchodu Martina Římana (oba ODS), pod jehož resort problematika digitalizace v současnosti spadá. DigiZone.cz to sdělil tiskový mluvčí Primy Ladislav Pavlík. Rozhodně bych neslučoval náš dopis s dopisem pana Garina ze CME [PDF, 567,6 kB]. Nešlo o intervenční dopis, řekl DigiZone.cz Pavlík. Bližší obsah dopisu nechtěl ale komentovat, protože prý není určený ke zveřejnění. Podle informací DigiZone.cz, které našemu serveru sdělil důvěryhodný zdroj, je list Primy ze 14. června podobný, až drsnější, jako napsal generální ředitel CME premiérovi.

Tiskový mluvčí každopádně potvrdil, že dopis Primy ohledně digitalizace existuje. Sám ho však považuje za standardní komunikaci s ministerstvem a jeho ministrem, kteří mají přechod na digitální vysílání v České republice v kompetenci.

KL24

OPRAVUJEME PR PRIMY: „Neexistující dopis premiérovi“ ze 14. června, který se týkal digitalizace, poslala česká komerční televizní dvojka na vědomí všem členům vlády – i předsedovi vlády Mirku Topolánkovi.

DOKUMENT: Dopis televize Prima českým ministrům zveřejněný na serveru Český rozhlas Digital.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).