Hlavní navigace

Prima Play má aplikaci pro Windows 8.1, Windows RT a Windows Phone

12. 2. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Video-on-demand služba Prima Play s velkým časovým odstupem po vydání aplikace pro Android nyní nabízí dotykovou aplikaci pro Windows 8 nebo vyšší a mobilní aplikaci pro Windows Phone.

Česká video-on-demand služba Prima Play provozovaná televizní skupinou Prima se dočkala dotykové aplikace pro Windows 8, Windows 8.1 a Windows RT. Zároveň vyšla mobilní aplikace pro Windows Phone. Dosud byl obsah ze služby Prima Play dostupný pouze prostřednictvím jejích webových stránek a mobilní aplikace pro platformy Android a iOS.

Prima Play je volně přístupný archiv původních pořadů televizní skupiny Prima včetně jejích oblíbených seriálů. Krátkodobě po odvysílání bezplatně zpřístupňuje také epizody akvizičních seriálů. V placené prémiové sekci za 49 Kč měsíčně uživatelé naleznou zápasy z prestižní fotbalové Ligy mistrů. Letos se Prima chystá nabídku prémiové sekce rozšířit.

„Seriály jsou populární a už dnes vidíme, že mají velkou sledovanost na Prima Play zdarma, takže máme poměrně velká očekávání od toho, že je lidem nabídneme v internetové předpremiéře. To je přesně to, za co by byli ochotni platit, tedy něco navíc,“ uvedl Daniel Grunt, šéf internetových aktivit skupiny Prima, pro náš sesterský server DigiZone.cz.

Prima Play je první česká video-on-demand služba, která dříve než platformu iOS upřednostnila systémy společnosti Microsoft. Dříve se například uživatelé Windows Phone aplikací jednotlivých služeb dočkali vždy až mezi posledními. Kdy a jestli vůbec vyjde aplikace Prima Play pro mobilní zařízení značky Apple, zatím zástupci televize Prima neupřesnili. 

Aktualizace: 13. února 2014: text byl aktualizován na základě skutečnosti, že kromě aplikace pro Android již z dřívějška je k dispozici také aplikace pro iOS.

MM socky3

Ve Windows Store mají nyní svou dotykovou aplikaci již tři české video-on-demand služby. Prima Play doplnila TopfuniVysílání. Zatímco české Voyo na svou dotykovou aplikaci stále čeká, slovinské Voyo ji má již několik měsíců. Podle analytiků je dotykové prostředí Windows 8 a vyšších známé pod dnes již neoficiálním názvem Metro, prozatím vhodné hlavně pro konzumaci obsahu.

Pro Windows Phone dnes mají svou vlastní aplikaci kromě služby Prima Play již z dřívějška také Topfun a iVysílání. České Voyo zatím aplikaci pro Windows Phone neposkytuje, nicméně v dohledné době ji lze očekávat. Slovinské Voyo, které se dříve než české Voyo dočkalo i aplikace pro Android, totiž mobilní systém Microsoftu podporuje už několik měsíců.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.