Hlavní navigace

Prima po Novém roce? Ještě levněji a bez Velmi křehkých vztahů

21. 12. 2009
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: 322915
Poněkud chudě vypadají programové změny televize Prima po Novém roce. Z vysílání vypadne vůbec nejúspěšnější pořad Primy, nekonečný mýdlový seriál Velmi křehké vztahy, ale z programového schématu na první tři lednové týdny vyplývá, že česká komerční dvojka za něj zatím nenašla adekvátní náhradu. Hrozí jí tedy ještě horší výsledky sledovanosti než v druhém letošním pololetí, kdy se potácela okolo šestnáctiprocentního průměrného podílu na dospělém publiku.

Chudý a ještě chudší příbuzný

Pouze jeden nový původní pořad zavede bezprostředně po Novém roce televize Prima. Ve vysílání se objeví až od druhého lednového týdne a stanice jím „zalepí“ programovou díru ve čtvrtek večer od 21:10, kdy vysílala reality show Jste to, co jíte. Půjde o lifestylový magazín Mladší o pár let, v němž bude během deseti dílů 18 účastníků usilovat o lepší vizáž. Pořad se na Primě poprvé objeví ve čtvrtek 14. ledna a provázet jím bude moderátora Sabina Laurinová. Nejde o žádné původní dílo – televize si koupila od zahraničního producenta licenci, originál se jmenuje Ten Years Younger a běžel už na mnoha komerčních kanálech. Typově jde ale o podobnou relaci, jako Jste to, co jíte: moderátorka za pomoci odborníků radí dobrovolníkům, kteří se rozhodli se sebou něco udělat.

Další dvě novinky, castingovou show Robin Hood – Cesta ke slávě, v níž diváci Primy pomůžou vybrat dva protagonisty hlavních rolí v novém muzikálu Gábiny Osvaldové a Ondřeje Soukupa v pražském Divadle Kalich, a Rande naslepo, novou seznamku, uvede Prima až na jaře. Diváci se tedy budou muset alespoň první dva měsíce nového roku spokojit s tím, co už důvěrně znají, a ještě přijdou o největší programový tahák Primy posledních let: seriál Velmi křehké vztahy. Poslední část z více než pětisetdílné série Prima odvysílala ve čtvrtek 17. prosince a lednové programové plány nenaznačují, že by už našla nějakou adekvátní, a hlavně pravidelnou náhradu.

Mladší o pár let - Sabina Laurinová

Moderátorka Sabina Laurinová ve studiu nového pořadu Mladší o pár let. Prima jej začne vysílat ve čtvrtek 14. ledna od 21:10 a plánuje deset dílů. (Foto: archiv Prima TV)

VKV nahradí Vraždy z Midsomeru a dokument o Karlu Gottovi

Velmi křehkými vztahy si Prima jistila úterní a čtvrteční večer od 20 hodin. Po Novém roce na úterky nasadí premiérové řady seriálu Vraždy z Midsomeru, které původně vysílala v neděli. Čtvrtky zatím nejsou zcela vyřešené: v prvním lednovém týdnu poběží místo Velmi křehkých vztahů romantický film Co život dal a vzal, ve čtvrtek 14. a 21. ledna pak původní dvoudílný životopisný dokument o Karlu Gottovi s názvem Top Star: Karel Gott. Nova ve stejné časy ponechává svoji Ordinaci v růžové zahradě, kterou už před lety schválně nasadila přímo proti primáckým Rodinným poutům, později přejmenovaným na Velmi křehké vztahy.

Časy po Velmi křehkých vztazích Prima tradičně věnovala vlastním magazínovým reality show, ať už šlo o kulinářský pořad Ano, šéfe!, který běžel v úterý po deváté večer (skončil v polovině prosince) nebo Jste to, co jíte (ve čtvrtek po deváté). Po Novém roce tomu bude jinak. V úterý se objeví druhá řada amerického krimiseriálu Na doživotí, ve čtvrtek zmíněný nový pořad Mladší o pár let. Hned po něm pak poběží od 22:05 premiérové díly páté řady oblíbeného seriálu Zoufalé manželky. Čas mezi Zprávami TV Prima a hlavním večerním pořadem od 20 hodin bude nadále vyplňovat seriál Chůva k pohledání, který od 22. ledna vystřídá další seriál Sabrina, malá čarodějnice.

Vraždy v Midsomeru XII

Seriál Vraždy v Midsomeru, který Prima vysílá v neděli od 20:00, přesune od Nového roku na úterý, aby jím nahradila ukončené Velmi křehké vztahy (Foto: archiv Prima TV)

Hádej, kdo jsem dvakrát týdně od 20:00

Hned dvakrát do týdne, vždy v pondělí a ve středu od 20:00, nabídne Prima svůj nejoblíbenější zábavný pořad Hádej, kdo jsem, s nímž před časem vyhrála cenu TýTý. V pondělí tak nahradí jeho klon Hádej, kdo lže, který se u diváků neuchytil. Hned po něm od 21:10 půjde pokračování realitní reality show Jak se staví sen a od 22:00 repríza krimiseriálu Sběratelé kostí, jemuž Prima věnuje i pozdní středeční večer od 23:05. Středeční Top star magazín zůstává ve stejném čase od 21:10, a od 22:10 na něj naváže nový americký seriál Džungle rtěnek od autorky populárního Sexu ve městě, který donekonečna reprizuje Česká televize na svém prvním programu.

Páteční večery budou tradičně věnované romantickému filmu od 20:00, na který od desáté večer naváže akční film nebo horor. Stejné složení budou mít i sobotní večery, zatímco na nedělní prime time Prima nasadí místo Vražd v Midsomeru novou řadu seriálu Julie Lescautová. Kosmetických změn se dočká i vysílání mimo hlavní večerní časy. Dvakrát až třikrát denně Prima nabídne seriál M.A.S.H., vždy po osmé hodině ráno a poté okolo 13:00. V některé dny poběží ráno hned dvě epizody po sobě, z programových plánů na první tři lednové týdny však nelze v jejich nasazování najít žádnou logiku. Nově se v ranním vysílání objeví i komediální seriál Frasier (dosud běžel na programu Prima Cool) a v druhém lednovém týdnu Tom a Jerry.

Hádej, kdo jsem

Zábavný pořad Hádej, kdo jsem Prima nabídne od ledna hned dvakrát do týdne, vždy v pondělí a ve středu od 20:00. V pondělí nahradí svůj neúspěšný klon Hádej, kdo lže. (Foto: archiv Prima TV)

České filmy pro pamětníky zcela zmizí

Překvapivou změnou je absence jakýchkoli českých filmů pro pamětníky během víkendů. Prima je nahrazuje výhradně zahraniční produkcí, která je levnější. Na sobotní poledne tak plánuje reprízu krimiseriálu Colombo, ve vysílání se znovu objeví také seriál To je vražda, napsala. Vysílací časy pořadů Autosalon, Partie a Receptář prima nápadů se nemění, nedělní dopolední Svět 2010 se posouvá z 8:45 na 9:20 hod. Celkově je z programového schématu cítit, že Prima chce ze začátku roku šetřit a bude spíše reprizovat již odvysílané zahraniční seriály. Není divu: první měsíce v roce bývají chudé na reklamu, a tak si televize nechávají programové taháky až na jaro, kdy tradičně začíná inzertní sezóna.

Většího programového rozmachu se tak dočká spíše program Prima Cool, který plánuje od Nového roku rozšířit svoje vysílání přes půlnoc a kromě jiného nabídne animovaný seriál Simpsonovi, jehož práva Prima po letech „vyfoukla“ České televizi. Simpsonovi poběží na Primě Cool od první řady, hned 1. ledna televize nabídne od 19:00 prvních deset dílů najednou a poté každý další den dvě části. Prima se dohodla s konkurencí na zachování původního dabingu, a od 21. řady nabídne Simpsonovy v tuzemské premiéře. Od letošního dubna, kdy Prima Cool zahájila svoje vysílání, nabízela podobný seriál Futurama od stejného autora.

BRAND

Simpsonovi

Animovaný seriál Simpsonovi nabídne Prima Cool již od 1. ledna, kdy od 19:00 poběží hned deset prvních dílů první řady za sebou. Od 2. ledna tento program nabídne vždy dvě epizody denně až do chvíle, než přijde čas na tuzemskou premiéru 21. řady tohoto seriálu. Do 20. řady vysílala Simpsonovy Česká televize. (Foto: archiv ČT)

Česká televize nicméně ještě odvysílá v české premiéře zbylé díly 20. řady Simpsonových, kterým věnuje vysílací čas od půl osmé večer na programu ČT 2.

Co považujete za největší programovou změnu na Primě po Novém roce?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).