Hlavní navigace

Prima po pěti letech zruší nástupce seriálu Rodinná pouta

27. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
27. 5. 2009

Televize Prima rozhodla, že koncem tohoto roku definitivně ukončí seriál Velmi křehké vztahy, který vysílala po dobu pěti let a patří mezi její nejúspěšnější původní projekty v historii. Sága začala v roku 2004 ještě pod názvem Rodinná pouta a proslavilo se v ní titulní duo Adama Rubeše a jeho přítelkyně Evy v podání herců Tomáše Krejčíře a Kláry Jandové.

ebf 24 - tip duben

Seriál Rodinná pouta odstartoval vlnu původní tvorby v českých televizích. Později se inspirovala i Nova, která připravila vlastní verzi večerného „nekonečného“ seriálu Ordinace v růžové zahradě a nasadila jej přímo proti primáckým poutům v úterý a ve čtvrtek večer. Seriál Primy si ale své publikum dlouhodobě udržel, problémy ale přišly v době, kdy se Prima pokoušela o nové seriály s podobným úspěchem. Ani Letiště, Ošklivka Katka nebo další projekty nedokázaly zopakovat úspěch Rodinných pout, zatímco Nova díky silnějšímu povědomí a dobrému marketingu vyráběla jeden úspěch za druhým. Kromě Ordinace se podařilo komerční jedničce rozjet i nekonečný denní seriál Ulice, dobře se vedlo několika sériím Pojišťovny štěstí i cyklu Soukromé pasti, který sklízel pozitivní ohlasy i u filmových kritiků.

Televize Prima po ukončení seriálu Velmi křehké vztahy plánuje jeho nahrazení novým pořadem podobného střihu, zatím bez konkrétních podrobností. Nicméně pokud by se Prima rozhodla tento seriál opravdu ukončit, může na závěrečné části přilákat nadprůměrný počet diváků, pokud se ji podaří blížící se konec seriálu kvalitně odkomunikovat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).