Hlavní navigace

Prima potvrdila zájem o Euro 2008, slibuje adekvátní prostor

11. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 1. 2007

Televize Prima se poprvé veřejně vyjádřila ke svému záměru získat vysílací práva k fotbalovému Mistrovství Evropy v roce 2008. Jak už dříve uvedly deníky MF Dnes a Právo, byla to právě Prima, kdo prostřednictvím svého švédského spolumajitele, společnosti Modern Times Group (MTG) nabídla za kompletní práva k Euru 2008 zhruba sto milionů korun, zatímco Česká televize hodlala zaplatit o 40 milionů méně. O vítězi však zatím není rozhodnuto.

Televize Prima se účastní výběrového řízení na získání vysílacích práv k mistrovství Evropy ve fotbale 2008. Jde o sportovní událost, která bude svým významem vévodit sportovním podnikům v roce 2008, uvedla v dnešní tiskové zprávě mluvčí Primy Jana Malíková. Podle generálního ředitele stanice Aleksandrase Cesnaviciuse si televize udělala pečlivou analýzu a připravila plán, jak z Eura 2008 udělat velkou událost „nejenom na obrazovce Primy“.

BRAND

Jsme si jisti, že pokud vysílací práva získáme, získají tím i fanoušci fotbalu. Euro 2008 je v případě, že vysílací práva získáme, plánováno jako priorita pro naše vysílání a mohu prohlásit, že mu bude věnován prostor, který odpovídá jeho veliké důležitosti. Prima TV nabídne sportovním fanouškům takový servis, který očekávají. S touto jistotou jsme také do tendru vstupovali, konstatuje Cesnavicius.

Fotbaloví fanoušci jsou ale jiného názoru. Už týden na internetu běží neoficiální petice za vysílání Eura 2008 na druhém programu České televize. Její protagonisté už sesbírali stovky podpisů, které postupně zašlou televizi Prima.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).