Hlavní navigace

Prima představila spolupráci s Novinkami a Streamem

2. 6. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

2. 6. 2008

Dohodu o výměně audiovizuálního obsahu uzavřely nedávno televize Prima, internetový portál Seznam.cz a společnost Global Inspiration zastupující Stream.cz. Generální ředitel komerční televizní dvojky Marek Singer při této příležitosti na dnešní tiskové konferenci řekl, že se snaží vytvořit strategii, která by byla nejen silná, ale také kvalitní. Spolupráce subjektů se bude odehrávat ve dvou rovinách, kterými jsou zpravodajství a sdílení vlastní tvorby. V první fázi, která bude probíhat během fotbalového Eura, se na serveru Stream.cz objeví vybrané pořady, od července pak bude jejich počet narůstat. Půjde o tzv. zpožděné sledování, kdy premiérové díly budou k dispozici s týdenním posunem.

cif-tip-téma-foto

Tento krok Primy je poměrně logický – má vést k jejímu omlazení a mladší generace se pohybuje právě především na internetu. Miloš Petana, generální ředitel společnosti Global Inspiration, který zastupoval na tiskové konferenci server Stream.cz, řekl, že důvod proč byla uzavřena spolupráce s komerční televizní dvojkou je poměrně logický. Chceme rozšířit nabídku obsahu pro naše uživatele a získat také nové. Věříme, že získáme diváky Primy, konstatoval Petana. V první fázi budou na internet umístěny Velmi křehké vztahy, lifestyleový TOP STAR magazín a druhá série cyklu Jak se staví sen. Na podzim pak přijdou další tituly jako je Ošklivka Katka nebo úspěšný formát Hádej, kdo jsem. Video bude k dispozici na adrese http://www.stre­am.cz/prima/.

Pro nejčtenější internetový server Novinky.cz bude redakce Primy dodávat reportáže. Videa budou na Novinkách umístěna na adrese http://video.no­vinky.cz/. Není to tak, že se z Novinek stane prima.cz. Budeme dodávat pouze obsah, ale zpětná vazba zde nebude, upřesnil Singer. Dále dodal, že na internetu budou ve zpravodajství k dispozici také záběry, které diváci ještě neměli šanci v televizi vidět. Pro nás je to jeden z velkých pilířů naší internetové strategie. Tohle nám poměrně dobře zapadá do aktivit, jak zinteraktivnit naše projekty. Otvírá nám to úplně nové pole možností, jak s formáty pracovat, a to i na poli dramaturgickém, dodal generální ředitel televize. Kvalita obrazu bude srovnatelná s tou, na jakou jsou diváci zvyklí z obrazovky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.